X
    Categories: Namams

Staliniai šviestuvai ir jų stiliai

Nors iš šalies gali atrodyti, jog staliniai šviestuvai – tai pakankamai aiški ir daug stilių bei variacijų neturinti interjero detalė, norintiems vėliau nesigailėti dėl savo pasirinkimo vertėtų pakeisti nuomonę. Šiuo metu vyraujantis įvairių rūšių, paskirčių ir stilių pasirinkimas leidžia atsikratyti masinės gamybos dizaino šviestuvų, kuriuos galite rasti kone visuose namuose, ir derinti tai, kas geriausia tiek įvaizdžio, tiek funkcionalumo prasme. Kaip išsirinkti stalinių šviestuvų stilių?

Žinoma, pradėti reikėtų nuo to, koks stilius vyrauja jūsų namuose. Jei mėgstate klasikinį, provanso stilių ir vis tiek dairotės įprasto, reguliuojamo šviestuvo, kurio dizainas kur kas artimesnis šių laikų madai, galite smarkiai prašauti ir sujaukti kambario interjerą. Juk rinkoje yra begalė antikvarinių ar tiesiog klasikinio dizaino šviestuvų, kurie leis išlaikyti norimą stilių.

Taip pat apgalvokite, ar staliniai šviestuvai namuose reikalingi kryptingai šviesai, ar bus nešiojami ir naudojami keliuose kambariuose bei pozicijose. Jei ateityje ketinate keisti jo buvimo vietą, jokiu būdu nesirinkite šviestuvo, kuris yra įmontuotas tiesiai į stalą – tai reikš, kad jums reikės įsigyti naują arba išardyti esantį ir palikti labai negražią skylę savo darbo stale.

Įrenginėjantiems biurą patariama rinktis modernius, plačios aprėpties stalinius šviestuvus, užtikrinančius puikią šviesą ir jos sklaidą – juk kone visą darbo dieną čia praleidžiantiems žmonėms tiesiog būtinas aiškus matomumas, kuris nekenks regai.

Mėgstantiems minimalizmą ir modernų dizainą bei norintiems, jog vienas kambarys atliktų net keletą funkcijų bei turėtų rašomąjį stalą, reikėtų rinktis kuo mažesnį, kompaktiškesnį ir patogesnį šviestuvą. Tačiau tokie staliniai šviestuvai turėtų būti itin praktiški: reguliuojami į visas puses, su ilgai veikiančiomis, ekonomiškomis lemputėmis bei neutraliu dizainu ir atspalviais, kurie derėtų prie bet kokių kambario dizaino pokyčių.

Jei vertinate itin ekstravagantiškas namų interjero detales bei norite pabrėžti išskirtinį skonį, tikrai neprašausite pasirinkę įdomesnių formų, raštų ir spalvų derinius. Tokie staliniai šviestuvai gali būti apimantys kone visą stalą, primenantys senovines lempas arba atvirkščiai, turintys itin futuristinių elementų – svarbu nebijoti pasitelkti vaizduotę.

Marius :