Vonios plytelių pasirinkimas ir viskas, ką Jūs turite žinoti?

bathroom tilePlytelės yra gana labai dažnai pasirenkamas apdailos elementas, kuris tinka tiek vonios kambariui, tiek virtuvei, tiek koridoriui. Kai kurie žmonės renkasi net ir miegamuosiuose jeigu jiems atrodo, kad tai labai stilingas sprendimas. Plytelės grindims pasirenkamos dėl gana nedidelės kainos, lengvos priežiūros bei stilingumo. O kadangi egzistuoja toks platus pasirinkimas – derinimas būtinas.

Aspektai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vonios plyteles:

  • Plyteles reikia rinktis įvertinus patalpos funkciją.  Jos dažniausiai skiriamos į keramikines bei akmens masės ir būtent šie du variantai yra patys populiariausi siekiant sukurti gražius bei stilingus namus. Akmeninės plytelės labiausiai tinka lauke: terasoms, balkonams. Tuo tarpu keramikinės dažniausiai komponuojamos namuose, kadangi jos yra ne tokios tvirtos.

  • Vienos plytelės yra skirtos grindims kloti, kai tuo tarpu kitos – sienoms. Reikia pirkti tokias, kurios būtent ir yra pritaikytos konkrečiam pasirinkimui. Plytelės grindims dažniausiai yra tamsesnių spalvų, kiek tvirtesnės ir, žinoma, kur kas storesnės. Juk jos turi išlaikyti kur kas didesnį svorį.

  • Plytelės grindims kuriamos taip, kad jų patvarumo laipsnis būtų labai aukšto lygmens. Vien todėl rekomenduojame pirkti ne tik būtent grindims skirtas plyteles, tačiau tokias, kurias gamina žinomi gamintojai galintys garantuoti, kad jų produkcija pranoks net ir pačių išrankiausių asmenų poreikius.

  • Jeigu sienų plytelės dažniausiai būna mažų matmenų, tai grindų – didelių matmenų ir puikiai padedančios išlaikyti ant jų stovinčius didelius baldus. Paprasčiausiai naudojant kokybišką cementą jos suranda joms labiausiai tinkamą vietą ir stabiliai stovi tol, kol suskyla ir paprasčiausiai tampa nebereikalingos.

  • Reikia nepamiršti to, kad pasitaiko, jog net ir viename komplekte esančių plytelių matmenys gali kiek skirtis. Žinoma, labai minimaliai, tačiau nereikia išsigąsti, jeigu pamatysite, kad susidūrėte su šia problema. Lygiai taip pat gali kiek varijuoti ir atspalvis. Tai smulkmena ir nereikia iš to daryti tragedijos. Nuo to visiškai nesigadins gaunamas vaizdas.

  • Ieškodami plytelių būtinai įvertinkite ir technines savybes, kurios padeda funkcionaliau pasinaudoti jomis. Pavyzdžiui, kai kurių paviršiai yra kur kas lygesni, tad jas yra daug lengviau valyti. Labai patogu, paprasta ir naudinga, tad tokios smulkmenos taip pat labai reikšmingos.

  • Rinkoje galima atrasti labai plačią plytelių pasiūlą, tad pagal savo poreikius galite atrasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Dažniausiai rekomenduojame pirkti kiek tamsesnes plyteles, kadangi ant jų vaikštant labai greitai paviršius pasidengia purvu ir telieka kitos išeities, kaip tik jas keisti naujomis. Žinoma, nesiūlome juodos spalvos plytelių, tačiau juk pirkti baltas taip pat nėra geriausias pasirinkimas.

  • Galiausiai, reikia įverianti ir medžiagą kuriomis bus plytelės ne tik klijuojamos, tačiau ir padengiami atsiradę tarpai. Labai svarbu įvertinti ne tik spalvinius pasirinkimus, tačiau tuo pačiu atsižvelgti ir į pačią medžiagos masę, kuri gali labiau arba mažiau tikti. Konsultacija su profesionalu šiuo atveju yra labai geras pasirinkimas.

Plytelės yra labai geras pasirinkimas garantuojantis, kad Jūsų namų interjeras atrodys skoningai ir tikrai labai gražiai. Svarbiausia apgalvoti, kokios plytelės labiausiai stilistiniu atžvilgiu tinka ir paprasčiausiai, kokios jums atrodo pačios mieliausios.