Vonia gali daryti stebuklus

vonia

Trumpas pagulėjimas gaivinančioje ir gydančioje vonioje gali padaryti stebuklą – pagydyti, nuimti stresą, pašalinti nuovargį. Tačiau, kad būtų maksimali pagulėjimo nauda, reikia žinoti keletą gudrybių. Jomis dabar ir pasidalinsime.

 

Vonia su žolelėmis

Nuo senų senovės žinoma, kad vonia, pirtis ir maudynės vandenyje su gydomaisiais augalais teigiamai veikia organizmą. Tačiau priklausomai nuo poreikių, reikia rinktis skirtingus žolynus. Pakanka stiklinės antpilo į vonią ir pagulėjimas įgaus kitokią prasmę.

  • Ažuolų žievės antpilas padeda žmonėms, kuriuos vargina gausus prakaitavimas ar odos ligos (odos uždegimas, pūlinukai).
  • Šalavijai ir ramūnėlės puikiai pašalina stresą, nuovargį. Galima naudoti tik vieną žolyną arba dviejų mišinį.
  • Kraujažolės ir dilgelės yra naudojamos kaip kosmetinė priemonė – švelnina ir skaistina odą, mažina odos riebumą bei gydo uždegimus.

 

Kleopatros receptas

Istorijas apie karalienės Kleopatros grožio paslaptis esame girdėję ne kartą. Ir dažniausiai minima pieno vonia – tai Kleopatros grožio receptas. Į šiltą vonią reikia supilti 1 litrą pineo ir pagulėti 15-20 minučių. Pieno rūgštys puikiai šveičia odą ir ji tampa lygesnė bei švelnesnė.

 

Vonia su pušų spygliais

Pusų aromatas veikia itin raminančiai, tad tiks po sunkios darbo dienos. Receptas paprastas: 50 g. pusų spyglių ar pumpurų pakaitinti litre vandens apie 15-20 minučių ir nukošus supilti į šiltą vonią.

 

Vonios temperatūra

Skirtinga vonios temperatūra daro skirtingą poveikį organizmui. Vėsi vonia suteikia energijos, gerina medžiagų apykaitą, stiprina širdies kraujagysles. Optimaliausia temperatūra yra laikoma 28-33 laipsnių šilumos vonia. Tokioje nerekomenduojama būti ilgiau nei 5 min, išlipus reikia sausai nusišluostyti sausu rankšluosčiu.

35-38 laipsnių šilumos vonia puikiai padeda atsipalaiduoti, pašalinti stresą, raumenų įtampą, nemigą, normalizuoja kraujospūdį bei stiprina imunitetą.

Karšta vonia, virš 40 laipsnių karščio rekomenduojama tik sveikiems žmonėms. Karštą vonią reiktų pradėti nuo šiltos vinios ir pamažu didinti temperatūrą. Pasiekus 43 laipsnius pabūti 5 min, nusišluostyti rankšluosčiu ir palįsti po antklode. Per valandą prasideda prakaitavimas ir iš organizmo pasišalina toksinai, nereikalingi skysčiai.

Receptais pasidalino gyvenimo būdo tinklaraštis neblondine.lt