Virtuvės baldai. Kaip pasirinkti tinkamas kėdes

virtuvės baldaiVirtuvė paprastai būna pagrindinė šeimos susibūrimo vieta. Čia ruošiamas maistas ir valgoma, čia dirbama įvairiausi kasdieniai darbai. Todėl virtuvės baldai dažniausiai būna kompaktiškesni. Virtuvės kėdės taip pat išsiskiria savo stiliumi, forma ir medžiagomis, tuo pačiu jos turi būti priderintos prie bendro virtuvės interjero.

Virtuvės kėdės yra tokie baldai, kurie naudojami kiekvieną dieną ir labai dažnai. Todėl labai svarbu, kad jų sėdynės būtų praktiškos ir patvarios bei lengvai valomos. Tam reikėtų rinktis ir atitinkamomis savybėmis pasižyminčias medžiagas. Pavyzdžiui, dirbtinė oda yra lengvai valoma ir gerai atrodo, todėl kėdės bus patogios ir stilingos. Dar viena populiari kėdžių gamybos medžiaga – tai ABS plastikas. Tokia medžiaga atspari smūgiams, o madingų spalvų pasirinkimas didžiulis. Kitas gana praktiškas sprendimas – medinės kėdės.

Svarbi ir kėdės rėmo apdaila. Ji turėtų derėti su kitomis virtuvės medžiagomis. Kai kuriose virtuvėse būna gausu plieninių virtuvės prietaisų, tokiu atveju puikiausiai galima rinktis kėdes šlifuoto plieno rėmeliais. Chromas taip pat suteikia modernią ir aptakią išvaizdą. Ši medžiaga ne taip greitai nusidėvi, jai užtenka paprastesnės priežiūros. Kita vertus medinės kėdės gaminamos įvairių natūralių spalvų arba gali būti nudažytos įvairiausiais atspalviais, todėl jas priderinti bendrame virtuvės interjere daug paprasčiau.

Rinkdamiesi virtuvės kėdes, būtinai atsižvelkite į tokį parametrą kaip aukštis. Virtuvinės kėdės paprastai būna maždaug 75 cm aukščio, o jų sėdynių aukštis gali siekti nuo 43 iki 50 cm. Esant tokiems išmatavimams, sudaroma pakankama erdvė kojų judesiams, kad būtų patogu sėdėti ir valgyti. Kita vertus, kėdės aukštis turėtų būti suderintas su stalo aukščiu. Gaminat baldus pagal individualius užsakymus, stalai gali būti įvairiausio aukščio, tačiau kėdžių aukščių pasirinkimas rinkoje taip pat nemažas.

Jeigu jūsų virtuvės stalas kvadratinis, reiškia, kad vienas asmuo turėtų sėdėti kiekvienoje stalo pusėje. Tuo tarpu jeigu jūsų stalas stačiakampio formos, tada griežto nustatymo nėra. Rekomenduojama, kad tarp kėdžių būtų apie 10–15 cm tarpai, kad sėdėdami žmonės jaustųsi laisvai, o judėdami nekliudytų vienas kito alkūnėmis. Pagal tai galite suskaičiuoti, kiek reikia kėdžių aplink jūsų virtuvės stalą. Kėdės su parankiais paprastai statomos stalo gale, nes tokios kėdės yra platesnės.