Veterinarijos klinika apie kačių elgesį: ką turi žinoti šeimininkai?

veterinarijos klinikaKačių augintojai patvirtins, kad neprognozuojamas kačių elgesys gali sukelti itin daug sunkumų. Viena dažniausių problemų yra tai, kad dienos metu katės miega, o naktį namus verčia aukštyn kojomis. Leisdamos laiką lauke jos atneša mums peles ar sužeistus paukščius, trinasi mums į kojas ar prie veido, ėda kambarinius augalus ir puola mus iš pasalų. Tiesa, veterinarijos klinika teigia, kad tai, kas mums kelia klausimų, katėms atrodo savaime suprantama.

Vienas dažniausių klausimų – kodėl katės visą dieną miega užuot smagiai leidusios laiką? Atsakymas paprastas – tai laukinėms katėms būdingas instinktas. Dieną katės taupo energiją, kad naktį galėtų medžioti. Šio įpročio pakeisti neįmanoma, tiesa, gera naujiena tai, kad naminės katės vietoj medžiojimo renkasi žaidimus. Jei nusprendėte kovoti su gamta ir norite, kad katė naktį būtų kiek įmanoma ramesnė, prieš miegą su ja pažaiskite ir sočiai pašerkite.

Veterinarijos klinika teigia, kad daugiausiai rūpesčių kelia kačių pomėgis draskyti baldus ir kitus minkštus daiktus. Draskymo priežastys gali būti labai įvairios: katės gali žaisti, aštrinti nagus, žymėti teritoriją ar paprasčiausiai rąžytis. Jei norite išvengti katės nagų, įvairiose būsto vietose pastatykite specialias draskykles. Jei katei draskyklė nepatinka, pakabinkite ant jos žaislų arba uždėkite katės letenėlę ir draskykite paviršių – taip katė žinos, kad šią vietą draskyti galima. Kita problema – katės mėgsta pulti iš pasalų, kandžiotis ir draskytis. Iš tiesų suvaidinta agresija yra viena svarbiausia kačių žaidimo dalių. Deja, neatsargus elgesys gali tapti šeimininko sužeidimo priežastimi. Jei norite nukreipti katės dėmesį, duokite jai pažaisti su kamuoliukais ar dirbtinėmis pelėmis.

Draugiškai nusiteikusios katės yra linkusios glaustytis ir trinti snukutį į jūsų veidą, rankas ar kojas. Veterinarijos klinika teigia, kad tai katės prisirišimo ir meilės išraiška. Katės lūpų kampučiuose yra specialios liaukos, kurios skleidžia gana stiprų kvapą. Palikdama savo kvapą ant jūsų, katė pasako jums komplimentą. Kaip pagarbos ženklą turėtumėte suprasti ir katės dovanas – negyvas peles ar paukštelius, atneštus prie jūsų kojų. Tiesa, geriau šio įpročio neskatinti ir skirti visas jėgas minėtojo elgesio keitimui, kadangi katė gali lengvai pasigauti parazitų ir užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Daug sunkumų gali sukelti ir kačių pomėgiai ėsti kambarines gėles. Jei katė tai daro gana retai, rūpintis neturėtumėte, tačiau jei ši problema kartojasi, rizikuojate ne tik gėlių estetika, bet ir augintinės sveikata. Jei problema kelia itin daug rūpesčių, pasikonsultuokite su veterinaru – gali būti, kad katei netinka jūsų siūlomas ėdalas, t. y. augintinei trūksta vitaminų.