Verslo pradžiamokslio motyvacija

verslo pradziaBeveik kas trečias lietuvis svajoja apie savo verslą. Kol vieni bijo tai daryti, kiti elgiasi drąsiai ir išbando nišas, kurios gali būti naudingos siekiant užsidirbti papildomų pinigų. Pirmas žingsnis, kurį turite padaryti tokiu atveju, jeigu nusprendėte pradėti verslą – motyvuoti save. Įrodykite sau, kad galite pasiekti daugiau nei didžioji dalis visuomenės. Įtikinkite save, kad verslininko gyslelė yra Jūsų kraujyje ir drąsiai įgyvendinkite savo verslo idėją praktiškai.

Informacijos trūkumas. Ar tikrai? Kai kurie verslininkai mano, kad niekada nebus pasiruošę pradėti savo veiklos, kadangi vis trūksta ir trūksta žinių, kurios galėtų užtikrinti pergalę verslininkystėje. Tokio tipo asmenys galvoja, kad perskaitys dar vieną knygą ir tuomet jau bus pasiruošę nuversti kalnus. Deja, toks skaitymas niekada nesibaigia, kadangi pabaigus vieną knygą atsiranda tokia, kuri, atrodo, dar naudingesnė. Pasitikėkite savimi. Turite užtektinai žinių galinčių paskatinti pradėti savo verslą.

Mano nuomonė teisingiausia. Skeptiškai aplinkinių atžvilgiu nusiteikę asmenys dažniausiai mano kad būtent jie žino geriausiai, kaip investuojant mažiausiai galima pasiekti daugiausia. Pradedant verslą labai naudinga paklausti pašalinių asmenų patarimų. Net ir tokiu atveju jeigu su verslu jie neturi nieko bendro. Kaip teigia UAB „LCPC“ specialistai, paprasčiausiai jie gali suteikti naudingų žinių kaip vartotojai.

Kas nerizikuoja, tad negeria šampano. Dažniausiai taip mano tie asmenys, kurie yra linkę išbandyti naujas sritis per daug su jomis nesusipažinę. Labai svarbu, kad asmuo pažintų tą sritį, kurioje planuoja skleistis. Spontaniškumo savybė steigiant savo verslą tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas.

Bijau pralaimėti. Kai kurie žmonės nieko nepradeda, kadangi bijo, jog paprasčiausiai savimi nusivils. Kartą taip nutikus jie daugiau nieko gyvenime nebesistengia rizikuoti. Svarbiausia suvokti, kad pradedant verslą jūs rizikuojate. Nusistatykite 50 procentų ant 50, kad Jums pavyks arba ne. Realiai žiūrėkite į savo sumanymo idėją.

Neturiu ko prarasti. Galiausiai kai kurie galvoja, kad pasiekė savo gyvenimo dugną ir paprasčiausiai tiki, kad verslas gali padėti iš jo iškilti. Pradėti verslą galima tik tokiu atveju jeigu esate tikras, kad turite tektinai žinių galinčių paskatinti priimti patį geriausią sprendimą. Įvertinkite savo galimybes ir nepradėkite naujos veiklos tik todėl, kad jaučiatės nelaimingas. Tai nepadės pasijausti geriau. Dažniausiai nepavyks gauti reikalingos informacijos, tad verslaukite tik psichologiškai pasiruošęs.

Aplinkinių palaikymas – būtinas. Logiška, kad kuomet artimiausi žmonės palaiko verslo idėją – jaučiatės kur kas labiau savimi pasitikintys ir drąsiau imatės verslo. Deja, daugelis verslo naujokų tvirtino, kad pirmiausia susidūrė su abejingumu ir artimųjų kartojimu, kad jiems niekas nepavyks. Gaila, kad ne visi asmenys yra palaikantys, tačiau pradedantis verslininkas turi pasitikėti savo jėgomis. Jeigu jis žino, kad jo idėja yra puiki – nesvarbu, ką pasakys mama, teta ar žmona.

Idėja prasta, bet rizikuosiu. Neverta bandyti investuoti į idėją, kuri jau praktiškai yra įgyvendinta ir jūs būsite tas asmuo, kuris ją šiek tiek pakoreguos. Jeigu yra sukurti pieštukiniai klijai, tai flomasterinių klijų nereikia. Geriau susikoncentruoti ties inovacijomis, kurios dar apskritai nėra prisitaikiusios prie rinkos. Taip pat įvertinkite ir tai, kad jeigu kiniečiai turi, nereiškia, kad turi lietuviai.

Pradėti verslą gali būti sudėtinga, tačiau kiekvienas iš mūsų gali tai padaryti. Lietuvoje suteikiama labai patraukli terpė, kurioje galima skleistis. Žinoma, pirmiausia reikia pasiruošti psichologiškai, kadangi verslo kūrimas atsakingas procesas, kuris remiasi į tai, kaip žmonės suvokia šią nišą.