Vairavimo kursai Vilniuje apie baimę vairuoti: kaip išvengti streso?

vairavimo mokykla VilniujeVairavimas tampa savaime suprantamu kiekvienos asmenybės įgūdžiu. Be to, nemokėdami vairuoti prarandame labai daug galimybių: jei gyvenate mažesniame miestelyje ar priemiestyje, greičiausiai būsite nepatenkinti viešojo transporto maršrutų sistema, be to, net ir didmiesčio gyventojai tvirtina, kad nuosavas automobilis būtinas didesnio atstumo įveikimui ir itin skubioms kelionėms. Šioje vietoje esame priversti kalbėti apie kitą dažną bėdą – daugelis žmonių jaučia stiprią baimę vairuoti. Vairavimo mokykla Vilniuje tvirtina, kad šią problemą turinčius mokinius galima atpažinti iš karto: vos atsisėdus už automobilio vairo, jiems ima svaigti galva ir drebėti rankos. Vis dėlto, neišsprendžiamų situacijų nėra – jei tik pasistengsite įdėti šiek tiek pastangų ir laiko, vairavimo baimės tikrai atsikratysite.

Vieni dažniausių vairavimo baimės simptomų yra dusulys, padidėjęs prakaitavimas, galvos svaigimas ir panikos priepuoliai. Minėtuosius simptomus gali sukelti didelis greitis, netoliese pastebėtas policijos automobilis, artėjimas prie pavojingos sankryžos ar eismo įvykio tikimybė. Jei atpažįstate save, nesinervinkite ir negalvokite, kad esate išskirtinis – ekspertai tvirtina, kad baimė vairuoti yra viena dažniausių fobijų, kankinanti viso pasaulio gyventojus. Minėtoji baimė užklumpa ir sėkmingai vairavimo egzaminą išlaikiusius asmenis, kurie supranta, kad turės vairuoti savarankiškai, t. y. be šalia esančio instruktoriaus ir nuolatinės pagalbos kelyje.

Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad vairavimo baimę jaučiantis žmogus gali rodyti tiek emocinius, tiek fizinius streso simptomus. Asmuo jaučiasi išsigandęs, sunerimęs, jį kamuoja netikrumo ir beviltiškumo jausmas. Baimės jausmas stiprėja sukeldamas fizinius simptomus, todėl mokinys ima skųstis galvos skausmas, jam trūksta oro, prasideda konvulsijos. Su savimi nekovojantis žmogus gali apalpti. Vairavimo mokykla teigia, kad patiriamas stresas yra nežinojimo ir patirties stokos pasekmė, t. y. būsimas vairuotojas sumenkina savo galimybes, mano, kad nesugebės valdyti automobilio ar sukels pavojų kitiems eismo dalyviams. Nepamirškite – vairuoti gali visi, svarbiausia – išmokti kovoti su stresu ir nerimu.

Ilgametę darbo patirtį turinti vairavimo kursai Vilniuje tvirtina, kad svarbiausia streso valdymo užduotis yra nuolatinė praktika ir sistemingas vairavimo įgūdžių lavinimas. Jei matote, kad jums neužteks vairavimo pamokų, pagalvokite apie papildomą mokymų programą. Jei nesutariate su vairavimo instruktoriumi, bendradarbiaukite su kitu jūsų lūkesčius atitinkančiu specialistu. Vairavimo fobija gali būti įveikta tik pašalinus neigiamas emocijas ir įsitikinus, kad vairavimas, laikantis visų KET taisyklių ir instruktoriaus patarimų, nesukels pavojaus nei jums, nei kitiems eismo dalyviams.