Vaikų kambario sienų dekoras

vaiku kambariu dekorasSavo mažyliams kiekvienas norime sukurti jaukią ir malonią erdvę. Jų kambariai turi būti ryškiaspalviai, įdomūs, patinkantys pačiam vaikui. Kai atliekami vidaus apdailos darbai dėl vaikų kambario reikėtų tartis su pačiais vaikais ir jų norus derinti su realiomis galimybėmis. Tik tuomet savas kambarys vaikams taps tarsi šventovė – jo asmeninė erdvė, apsauganti nuo visko.

Kalbant apie vaikų kambario sienas, greičiausiai niekas neprieštarautų, kad jos vaikams neretai tampa puikia saviraiškos vieta – ant jų gimsta gražiausi piešiniai. Kiekvienas vaikas nors kartą yra prisilietę prie kambario sienų: vieni ant jų rašinėja išmoktas raideles ar tiesiog kažką suprantamo tik jiems patiems, kiti piešia įspūdingiausius piešinius, treti tiesiog nusivalo purvinas rankas… Taigi, sienos visada buvo ir greičiausiai bus viena mėgstamiausių vaikų saviraiškos vietų. Toks vaikiškas sienų niokojimas sustiprina vaikų vaizduotę ir smarkiai prisideda prie pažinimo džiaugsmo bei jo pagrindų formavimo.

Tėvai vaikams dažniausiai draudžia paišyti ant sienų, tačiau kai jūs nematysite, jie greičiausiai vis tiek tai padarys, taigi, jei jau auginate maža vaiką, kodėl gi turėtumėte jiems to neleisti? Kodėl negalėtumėte suteikti galimybių vaikui savo kambaryje atverti vartus į svajonių pasaulį? Juk vaikų pasaulis ir prasideda nuo jų kambario. Tokiu atveju geriausia išeitis tėvams – dekoruoti vaikų kambario sienas taip, kad jos tarnautų ne tik kaip pramoga, tačiau kartu ir lavintų vaikus. Be abejo, tai gana sudėtinga užduotis, tačiau pasinaudojus keliomis mūsų pateikiamomis sienų dekoravimo idėjomis, kurios nesunkiai įgyvendinamos, kai atliekami vidaus apdailos darbai,  pamatysite, kad tai visai paprasta.

Ant sienų pieškite istorijas. Juk mažiesiems labai patinka įvairios pasakų knygos. Personažai, apie kuriuos jiems yra skaitoma, palieka neišblėstantį įspūdį. Jeigu mažieji tuos personažus matys ir ant savo kambario sienų, tikrai galės vėl patirti tokias pat geras emocijas kaip skaitant pasakas, jų nuotaika bus puiki, išaugs energija ir entuziazmas.

Kitas puikus pasirinkimas – vaiko kambario sienų dekoravimas įvairiais gyvūnų atvaizdais. Tai gali būti kiškiai, vėžliukai, šunys, beždžionės ir pan. Jūsų vaikas lengvai su jais susidraugaus ir perims jų pagrindines moralines vertybes. Juk pagalvokite, kas geriau gali išmokyti pastovumo nei vėžliukas,  arba ištikimybės – nei šunelis… Ant sienos taip pat pakabinkite lentą, ant kurios jūsų vaikas galės piešti kreidelėmis. Čia puikiai atsiskleis mažylio vaizduotė ir kūrybiškumas.

Užsiimdami sienų dažymu ar tapetavimu, labai gerai turite pagalvoti apie jų spalvas. Jos turi būti itin kruopščiai parinktos. Juk mažasis žmogutis auga ir nuolatos tobulėja, jis formuojasi kaip savarankiška asmenybė, todėl savo kambaryje visada turi jaustis jaukiai ir saugiai. Tai įmanoma tik tada, jei sukursite jam malonią aplinką. Sienų spalva labai priklauso ir nuo mažylio amžiaus. Juk augdamas jis keičia požiūrį tiek į gyvenimą, tiek ir į jį supančią aplinką. Vaiko kambario niekada nedažykite itin ryškiomis varginančiomis spalvomis. Rinkitės gerokai prigesintas arba pastelines. Dauguma šeimų, auginančių berniuką, kambario interjerą stengiasi kurti mėlyną, o mergaitę – rausvą. Tačiau tai toli gražu nėra taisyklė. Viskas priklauso nuo fantazijos ir jūsų bei mažylio norų.vaiku kambarys