Tvirtų verslo ryšių su vokiečių verslininkais kūrimas

Nemaža dalis mūsų šalies įmonių yra užmezgusios ilgalaikius ir tvirtus verslo ryšius su Vokietijoje įsikūrusiomis įmonėmis (http://eurpoa.eu/lt/). Tačiau nepaisant to, nei vienas pradedantysis verslininkas neturėtų manyti, kad tai pasiekti yra labai paprasta. Ir tikrai ne todėl, kad būtų sudėtinga atrasti Vokietijos įmones. Svarbiausiais veiksniais šiuo atveju tampa tinkamas pasiruošimas ir įsigilinimas į kultūrinius skirtumus bei verslo etiketą. Todėl pateiksime jums keletą naudingų įžvalgų, kuriomis remdamiesi galėsite lengviau užmegzti sėkmingus verslo ryšius.

  • eurpoaSusikoncentruokite į konkretų tikslą. Vokiečiai labai nemėgsta blaškymosi ir nekonkretumo. Todėl bendraudami su vokiečių verslininkais neturėtumėte to pamiršti. Jūs turite labai aiškiai žinoti, ko norite. Tai ne tik leis bendrauti kur kas efektyviau ir sklandžiau, tačiau taip pat padės sukurti kur kas geresnį savo įvaizdį. Tokiu atveju jūs parodysite, kad esate kryptingai tikslo siekiantys verslininkai, kuriais galima pasitikėti.
  • Vertinkite rangą ir taisykles. Trumpiau tariant, šiuo atveju reikėtų nepamiršti, kad vokiečiai labai daug dėmesio skiria savo procedūrinėms taisyklėms ir hierarchijai. Tai reiškia, kad jie į kolegas kreipiasi vartodami pareigų pavadinimą ir pavardę. Šios taisyklės neturėtumėte pamiršti ir jūs.
  • Patikimumas ir „netikrumo“ vengimas. Kuomet bendrausite su vokiečiais, jūsų balse, veiksmuose ir pozicijoje jokiu būdu neturėtų atsispindėti netikrumas. Jūsų būsimi verslo partneriai turi būti tikri, kad tai, ką jiems pristatote ar dėl ko deratės yra tikra, konkretu ir aišku. Jūs turite pasitikėti savimi ir žinoti, ko siekiate. Tokiu atveju jums bus kur kas lengviau užmegzti sėkmingus verslo ryšius.
  • Vokiškas punktualumas. Turbūt apie tai jau esate girdėję ne vieną kartą? Ir tai tikrai nieko nestebintų, kadangi vokiečiai visame pasaulyje nuo seno garsėja dideliu punktualumu. Todėl to jokiu būdu neturėtų pamiršti nei vienas verslininkas, kuris planuoja bendradarbiauti su vokiečiais. Jei jūs bent kartą pavėluosite į savo susitikimą, galite būti tikri, kad apie jus bus susidaryta labai neigiama nuomonė, kuri taip pat turės neigiamos įtakos ir jūsų reputacijai. Todėl nereikėtų manyti, kad vėlavimas į susitikimą yra nereikšmingas.