Topografinė nuotrauka: kas tai?

Kai yra atliekami geodeziniai (kitaip dar vadinami kadastriniai) matavimai, sudaromas žemės sklypo planas, kuriame atsispindi jame esanti situacija, atliekama topografinė nuotrauka, kuri parodo bendrą sklypo vaizdą su jame esančiais objektais

Topografinės nuotraukos yra reikalingos tuomet, kada planuojami tam tikri projektavimo darbai: tam tikri kasinėjimai, žemės panaudojimo keitimai, namo statybos, ir t.t.  Tokiose situacijose neišvengiamai teks kreiptis į specialistus, kurie galės padaryti topografinę nuotrauką, ir įmonių, kurios teikia tokias paslaugas, galima rasti ne taip ir mažai. Kiekvienoje situacijoje yra galimybė pasirinkti  tokią bendrovę, atliekančią geodezinius matavimus Vilniuje, kuri galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius: visada svarbu įsitikinti, kad ji turi reikiamą licenciją ir yra tikrai patikima – tą įvertinti gali padėti klientų atsiliepimai bei rekomendacijos.

Klientams, kuriems yra reikalinga topografinė nuotrauka, gana dažnai kyla klausimas, kiek gali kainuoti ši paslauga, ir tai priklauso nuo daugybės veiksnių – nuo to, kokia įmonė yra pasirenkama, koks yra sklypo sudėtingumas, kiek jame yra objektų, ir t.t. Visada galima pasidomėti, kiek kainuotų jums reikalinga paslauga, jei būtų pasirenkama viena ar kita bendrovė – kiekvienu atveju tikrai bus galima atrasti tokias įmones, kurių nustatytos kainos jums būtų pačios palankiausios.

Taip pat neretai keliamas klausimas, per kiek laiko gali būti padaromos topografinės nuotraukos, ir dažniausiai yra norima, kad tai būtų atliekama kuo greičiau. Vis dėlto, vien tik nuo matininkų tai nepriklauso, nes šie darbai yra derinami ir su tam tikromis institucijomis. Taigi, vienareikšmiškai atsakyti gali būti gana sudėtinga. Nereikėtų delsti kreiptis į specialistus dėl jums reikalingos paslaugos teikimo, tačiau nepamirškite, kad topografinės nuotraukos galioja vienerius metus – praėjus šiam laikotarpiui turėtų būti daroma nauja nuotrauka, nes per vienerius metus sklype gali atsirasti gana nemažai įvairių pakeitimų.

Kad būtų padaroma topografinė nuotrauka, specialistams turi būti pateikiami reikalingi dokumentai – išrašai, patvirtinantys žemės sklype esančių statinių nuosavybę, preliminarus arba detalus žemės sklypo planas, ir taip pat žemės sklypo savininko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

Jei iškiltų tam tikrų klausimų, susijusių su šios paslaugos teikimu, visada galite susisiekti su specialistais, kurie mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus. Kadangi nemažai bendrovių turi savo internetines svetaines, jose tikrai galėsite rasti pakankamai nemažai informacijos, susijusios su siūlomų paslaugų teikimu, ir taip pat rasite kontaktus, kuriais galėsite susisiekti su reikalingas paslaugas teikiančia bendrove.