Šviesa, svarbi saugumui užtikrinti

zibintu reguliavimasVisi eismo dalyviai – tiek vairuotojai, tiek pėstieji vieningai sutaria, jog matomumas kelyje yra ypatingai svarbus dalykas. Pėstiesiems kelyje jaustis saugiems padeda prieblandoje prie palto rankovės ar nešamo krepšio pritvirtinti specialūs atšvaitai, o vairuotojams – galimybė apšviesti kelią, esantį priešais. Dėl šios priežasties žibintų reguliavimas yra ypač svarbus saugumo kelyje užtikrinimo elementas.

Kada būtinas reguliavimas?

Automobilio žibintai yra kone vienas svarbiausių transporto priemonės elementų, užtikrinančių maksimalų jūsų ir jūsų keleivių saugumą. Kaip tik todėl atrodo svarbus ir automobilio šviesų reguliavimas, nes žibintams tenka ypatingas vaidmuo ar uždavinys – kristi tokiu kampu, kad vairuotojas ne tik puikiai matytų apšviestą kelią tamsiuoju paros metu, bet ir neapakinti priekyje atvažiuojančių automobilių vairuotojų. Kaip tik todėl šviesų reguliavimas atrodo būtinas kiekvieną kartą, kai nusprendžiama išrinkti ir vėl sudėti žibintą į jam skirtą vietą.

Kokie ryškiausi gedimai?

Šviesų reguliavimas tampa būtinas, kai atrodo, jog žibintas nušviečia visiškai kitą pusę, kurios nušviesti nebūtina. Kaip jau minėta, reguliuojant žibintus būtina išgauti atitinkamą kampą, tuomet žibintų reguliavimas pavyks puikiai. Tiesa, žibintų reguliavimas atrodo visiškai neveiksmingas. Taip yra todėl, kad žibintai, tiesą pasakius, kaip ir visos ar bent jau dauguma kitų automobilio dalių, yra linkę gesti. Tokiais atvejais, kai žibintas nebešviečia, būtinas žibintų remontas. Pasenusiems žibintams trūksta šviesos, jie nebegali skleisti reikalingo šviesos srauto, net aiškaus spindulio kampo, todėl šviesa dažnai apskritai nėra sucentruojama ten, kur ir turėtų būti – tiesiai į kelią prieš vairuotoją.

Kuo kokybiškesni žibintai, tuo daugiau saugumo

Jei ketinate įsigyti naujus žibintus, atkreipkite dėmesį, jog svarbu rinktis iš plastiko pagamintus žibintus. Taip bus užtikrintas jų atsparumas kenksmingiems tiesioginiams UV spinduliams, skirtingoms temperatūroms – karščiui, šalčiui, taip pat įvairioms gamtos sąlygoms, pvz., rūgščiajam lietui. Jei praėjusiame amžiuje gamintų žibintų stiklai neretai būdavo sugadinami ar bent šiek tiek apgadinami atsitrenkus smulkiausiam akmenukui, dabar tokių atvejų pasitaiko retai, nes visi stiklai gaminami itin kokybiškai. Techninės apžiūros centrams ypač aktuali nuolatinė jūsų žibintų būklė, kitaip neveikiantys žibintai gali tapti techninės apžiūros perlaikymo priežastimi. Be jokios abejonės, galite žibintus bandyti pasikeisti ar pareguliuoti ir patys, tačiau žibintų reguliavimas Vilniuje meistrai įspėja, jog tai atrodo tik iš pažiūros lengvas darbas. Žibintus privaloma reguliuoti pagal egzistuojančią žibintų reguliavimo schema, kurioje iki smulkiausių detalių aptariami jūsų pasirinkti žibintai, aiškinama, kokiu kampu geriausia nukreipti juos į kelią. Paprastai nei žibintų apžiūra automobilių servise, nei privačiuose garažuose, o ir jų keitimas, atliekamas profesionaliausių meistrų, nėra itin brangios procedūros. Gal dėl to žibintų reguliavimas, dažnai pirmiausia pasirenkamas kaip nebrangus, bet puikus būdas padidinti savo automobilio maksimalų saugumą. Nekreipdami jokio dėmesio į žibintų skleidžiamos šviesos kokybę, rizikuojate savo, savo artimųjų ir net laukinių žvėrių sveikata bei gyvybe, todėl reguliari žibintų apžiūra turėtų būti kiekvienos techninės apžiūros įžangos dalis.