Sveiki dantys – tiesūs dantys

dantų tiesinimasGraži šypsena – tai daugelio iš mūsų siekiamybė. Dažnai apie žmogaus dantų būklę sprendžiame iš jų išvaizdos. Žinoma, toks požiūris nėra visiškai teisingas – neretai pasitaiko, jog net gražiausių dantų savininkai turi iš išorės nepastebimų problemų. Tačiau vis dažniau tenka įsitikinti, jog šypsenos estetika – taip pat itin svarbus dalykas, todėl dantų tiesinimas tampa vis aktualesnė procedūra.

Kodėl dantys tampa kreivi?

Visi esame raginami kuo plačiau šypsotis nuotraukose, tačiau kai kurie iš mūsų to padaryti negali, gėdydamiesi kreivos šypsenos. Netaisyklingas sąkandis ir dantų iškrypimas paprastai susidaro dėl kelių priežasčių. Kreivi dantys pirmiausia gali būti blogų kasdienių įpročių rezultatas – netaisyklingai kramtydami, netinkamai laikydami liežuvį gali smarkiai pakenkti dantų tiesumui. Be to, net ir netaisyklingas kvėpavimas ar minimalus fizinis defektas – toks, kaip nečiaupios lūpos – gali turėti įtakos dantų lygumui. Tiesa, jei jaunystėje turėjote puikius dantis, tačiau vėliau jie tapo kreivi, „kalti“ gali būti ir protiniai dantys. Dygdami jaunystėje, po lytinio brendimo, šie dantys neretai stumia ar tiesiog spaudžia kitus dantis, tad juos iškraipo ir patys išdygsta kreivi. Dažniausiai siūloma traukti protinius dantis ne tik dėl jų įtakos kitų dantų būklei, bet ir dėl nepakeliamo skausmo. Specialistai pataria nelaukti, kol problemos taps dar didesnės ir pasirūpinti teisingu jų sprendimu kuo greičiau. Dantų lyginimas – tai bene vienintelis kelias gražios ir tiesios šypsenos link.

Breketai – kas tai ir kokios jų rūšys?

Breketais vadinami nenuimami ortodontiniai aparatai, paprastai tvirtinami ant dantų paviršiaus ir laikomi ant jo keletą metų, kol dantys tampa visiškai lygūs. Breketų vielutė paprastai jungia visus dantis, o prie kiekvieno danties pritvirtinama maža metalinė plokštelė – toks įtaisas ilgainiui padeda pakeisti esamą dantų padėtį. Vis dar populiariausi metaliniai breketai – jie gaminami iš kokybiškų metalo lydinių, kiekvienam pacientui individualiai parenkama jų forma ir tvirtinimo mechanizmas – toks, koks yra patogiausias breketus pasirinkusiam asmeniui. Tiesa, ne paslaptis, jog breketai, esantys dantų išorėje, nors ir laikomi veiksminga priemone dantų tiesinimui, yra vengiami – ne kiekvienas ryžtasi juos užsidėti. Įtakos tokiais atvejais turi ne dantų tiesinimas kaina, bet estetika – vos pravėrus burną matomos metalinės vielutės paprastai nėra itin mėgstamos. Tačiau tai nereiškia, jog turėtumėte vengti galimybės ištiesinti dantis. Vidiniai breketai gali būti puiki išeitis. Šie breketai tvirtinami ne iš išorinės, o iš vidinės – liežuvio pusės, tad niekas jų nė nepastebės. Vidiniai arba incognito breketai yra itin ploni bei plokšti, kad tobulai priglustų prie vidinio dantų paviršiaus ir būtų kuo patogesni. Toks dantų korekcijos įtaisas neabejotinai laikomas didžiausiu šių dienų ortodontų pasiekimu.

Dantų tiesinimo trukmė ir svarba

Paprastai dantų tiesinimas yra ilgas procesas, užtrunkantis nuo dvejų iki ketverių metų. Šis laikas priklauso nuo to, koks yra paciento amžius, kokia jo sveikatos būklė, gydymo būtinumas ir sudėtingumas. Kaip tik todėl dantų tiesinimo procesas kiekvienam pacientui trunka skirtingą laiko tarpą – gydymo trukmė parenkama individualiai. Jei dar atidėliojate dantų tiesinimą, atsižvelkite į tai, jog kreivi dantys nėra tik estetinį diskomfortą sukelianti problema. Dantų tiesinimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste rekomenduojamas didžiajai daliai klinikose apsilankančių pacientų. Dažnai pasitaiko, jog netaisyklingas sąkandis ar keli nelygūs dantys matomi ne kiekvienam – juos pastebi tik specialistai. Tačiau ir tokiais atvejais negalima į gydymą numoti ranka – anksti pastebėtas problemas įveikti lengviau nei įsisenėjusias. Klinikos Dantų harmonija specialistai pastebi, jog pacientus labiausiai vargina psichologiniai sutrikimai, susiję su kreiva šypsena. Dantų tiesinimas – būtina procedūra, jei norite neslėpti gražiausių savo emocijų ir šypsenos.