Stogo apšiltinimas: kam to reikia ir kaip apšildyti?

stogo apsiltinimasDaugelis žmonių skundžiasi, kad net ir įsigiję naujos statybos namais susiduria su šilumos problemomis. Paprasčiausiai, kad ir kaip intensyviai yra kūrenama – namuose vistiek yra vėsu. Tokiu atveju labai svarbu pasirūpinti tinkama šilumos sulaikymo sistema. Pirmoji sistema, kurią reikia tikrinti – stogas. Per jį išeina bene daugiausiai šilumos energijos, tad tinkamas stogo šiltinimas pigiau atneša daug naudos. Žinoma, kadangi egzistuoja daug įvairių apšiltinimo galimybių – kiekvienas žmogus pagal savo poreikius gali atrasti tai, kas jam tinka labiausiai.

Stogo apšiltinimo sistemos

Dažniausiai pats gyvenamasis namas gali nurodyti – kokia šiltinimo sistema yra geriausia ir kokia labiausiai tinka atsižvelgiant į individualaus žmogaus galimybes. Kadangi pasirinkimų galimybės yra plačios – naudinga jas palyginti, kad būtų galima atrasti pačią geriausią.

  • Ekologiška vata. Daugelis šiuo metu labai rūpinasi gamta, tad nieko keisto, kad renkasi būtent ekologiškus gaminius. Vata dažnai pasirenkama, kadangi ji labai lengvai patenka net ir mažiausius tarpus, taigi didelė tikimybė, kad stogas bus tikrai kokybiškai apšildytas.
  • Medžio plaušo vata, kuri taip pat yra ekologiška – gana dažnas pasirinkimas, kadangi žmonėms taip pat labai svarbu, kad ji ne tik kokybiškai atliktų paskirtą funkciją, tačiau taip pat ir būtų nekenksminga.
  • Dar viena pasirinkimo galimybė yra jūros putos rutuliukai, kuriais galima užpildyti net ir pačius smulkiausius tarpus. Tiesa, jie ne tokie kokybiški, kadangi negeba sulaikyti tiek šilumos, kiek kitais atvejais. Tačiau yra pigesnis, tad naudinga palyginti kainos ir kokybės santykį.

Visada galima paprasčiausiai pasinaudoti galimybe apkalti daugiau lentelių. Tai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norite pigiai išsisukti. Visgi, jeigu jau nusprendėte investuoti į sistemą – skirkite tokią investiciją, kuri Jums tikrai atneštų naudą. Juk stogo šiltinimas pigiau atneš vien tik naudą.

Stogo apšiltinimo nauda

Žinoma, kai jau pradedate kokybiškai remontuoti namus – svarbu pasirūpinti visomis reikalingomis sistemomis. Pavyzdžiui, labai svarbus nuotekų sistemų įrengimas, kuris padeda rūpintis aplinka, kurioje gyvenate. Tuo pačiu labai svarbu ir tai, kad būtų apšildytos kitos ertmės. Juk ir per duris, langus bei kitas vietas taip pat išeina šiluma.

Skirkite vieną kiek didesnę investiciją ir džiaukitės nauda. Gyventi namuose bus kur kas maloniau ir tuo pačiu investicijos į šildymą Jums tikrai atsipirks.

  1. Kokybiškai apšildyti namai padės Jums sutvarkyti gana daug šilumos. Tokiu atveju teks mažiau kūrenti. Kadangi Lietuvoje kūrenimo sezonas tęsiasi labai ilgai, patogu, kai galima išsisukti pigiau.
  2. Tinkamai apšildytas stogas padės išvengti ir grybelio, kuris labai dažnai kaupiasi dėl drėgmės. Natūralu, kad dėl jos kyla labai daug įvairių ligų, kurių tikrai galima išvengti.
  3. Reikia nepamiršti ir to, kad akustiniu atžvilgiu tinkamai apšildyti namai turi labai daug pliusų. Jeigu dažnai girdite ant stogo švilpaujantį vėją – su juo atsisveikinti galima paprasčiau pasirinkus tinkamą sistemą.

Apšildyti stogą galima tiek senam, tiek naujam namui. Juolab, siūloma labai daug skirtingų galimybių, tad kiekvienas gali atrasti tai, kas jam labiausiai tinka. Svarbiausia yra palikti darbus specialistams, kadangi jie puikiai žino kas ir kaip ir gali garantuoti, kad bus įgyvendinta aukščiausio lygio kokybė.