Stoglangiai: viskas nuo A iki Ž

stoglangiaiModernūs namų sprendimai skirti ne tik įmantriam interjerui susikurti, tačiau tuo pačiu ir patogumo lygiui pakelti. Statant arba koreguojant turimus namus svarbu apgalvoti labai daug smulkmenų, kurios gali nulemti Jūsų namų išvaizdą bei funkcionalumą. Vienas iš modernesnių sprendimų yra stoglangiai, kurie mūsų šalyje intensyviai plinta. Rodos, pradinė jų sukūrimo priežastis buvo įsileisti į namus kur kas daugiau šviesos, tuo pačiu stebėti malonią gamtą. Galima būtų akcentuoti, kad lietuviškas klimatas nėra labai malonus, tačiau faktas, kad stoglangiai leidžia sutaupyti daug šilumos – vertingas.

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie mūsų šalyje vis labiau plintančius stoglangius – rekomenduojame skaityti tekstą.

Kaip pasirinkti stoglangius?

  1. Dydis. Žinoma, pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamo dydžio stoglangius, o paskui pagal matmenis ir sukurti vietą lango įmontavimui. Dydis turėtų varijuoti priklausomai nuo to, kokio dydžio stogas. Žinoma, esant galimybei naudinga pasirinkti didesnį stoglangį.
  2. Medžiaga. Stoglangiai gali būti tiek mediniai, tiek plastikiniai bei kitų medžiagų. Populiariausi gaminami iš medžio, tačiau pasidomėti detaliau rekomenduojame pasikonsultavus su specialistais.
  3. Spalva. Stoglangiai prisideda ir prie jūsų namų dizaino formavimosi. Pasirinkite tokių spalvų rėmus, kokie jums labiausiai tinka ir geba labiausiai patenkinti poreikius. Derinkite prie kitų patalpoje dominuojančių spalvų.
  4. Funkcijos. Kol vieni stoglangiai darinėjasi, tuo tarpu kiti neturi tokios funkcijos. Pasirinkdami langus turėtumėte atkreipti į tai dėmesį,
  5. Vidinė apdaila. Ji ne tik padeda užsitikrinti, kad namai atrodys gražiai, tačiau tuo pačiu ir kad nesikaups drėgmė bei panašiai.

Stoglangių pasiūla yra labai plati, tad jeigu neturite daug patirties renkantis tokiu langus, visada labai naudinga pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atsižvelgdami į jūsų poreikius gali pasiūlyti konkrečius variantus. Lygiai taip pat kaip stoglangiai padeda sukaupti šilumą namuose, rekomenduojami ir saulės kolektoriai, kurie padeda gauti šiltą vandenį. Pastarieji montuojami dažniausiai ant stogo, tačiau nereikia baimintis, kad juos pasirinktus stogo langų vieta bus užima. Tiek langai, tiek saulės kolektoriai puikiai derės tarpusavyje.

Atkreipkite dėmesį renkantis stoglangius:

  • Būtinai atsižvelkite į tai, kad Jūsų pasirinkti langai būtų kokybiški ir gebėtų namus izoliuoti nuo blogo oro.
  • Pasirinkdami langus būtinai įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktus stogo langus bus ir lengva atidaryti, ir esant poreikiui išvalyti.
  • Pirkite tik tokius stoglangius, kurie yra sandarūs, pagaminti iš kokybiškos medienos ir tuo pačiu Jums ilgai tarnaus.
  • Atidžiai rinkitės stogo lango vietą. Prastas pasirinkimas gali daryti neigiamą įtaką lango funkcionavimui.

Tiesa, reikia ne tik skirti laiko renkantis langus, tačiau tuo pačiu ir būtinai samdytis profesionalus, kad jie juos sumontuotų. Tik tokiu atveju galite būti tikras, kad kokybė bus nepriekaištinga ir langai sėkmingai Jums tarnaus ilgą laiką.

Kokybiškai pasirinkti stoglangiai gali užtikrinti, kad namuose visada bus kur kas šilčiau, šviesiau bei jaukiau. Puiku yra tai, kad investicija tikrai ilgaamžė bei vertinama. Jeigu nežinote, kokie stoglangiai ar anksčiau minėti saulės kolektoriai labiausiai Jums tinka – pasikonsultuokite su profesionalais, kurie suteiks neįkainojamos informacijos.