Stiklo akcentai namuose – šviesos ir erdvės šaltinis

stiklas namuoseJau seniai praėjo tie laikai, kai įvairūs stiklo gaminiai – vazos, indai, žvakidės ir kt. – buvo trapūs ir su jais elgdavomės itin atsargiai bijodami sudaužyti. Šiandien įvairios modernios technologijos leidžia sukurti itin patvarius stiklo gaminius – jie nedūžta netgi jeigu ant jų vaikštome. Būtent dėl šios savybės stiklas yra itin mėgstamas interjere, o dėl savo estetinių savybių jis puikiai dera prie kiekvieno stiliaus.
Šiandien interjere naudojamas stiklas yra itin populiarus. Jis madingas vienas, prie jo taip pat dažnai derinami įvairūs metalo gaminiai, natūralus akmuo. Labai mėgstamos ne tik didelės stiklinės konstrukcijos, bet ir įvairios smulkmenos: stiklinės vazos, padėklai, lėkštės, dekoruotos taurės. Stiklo gaminiai itin efektingai atrodo saulės spinduliuose ar sumaniai apšviesti dirbtine šviesa. Originaliuose interjeruose galima išvysti įvairiausių šviestuvų, vitražo elementų ar pagal įvairią techniką pagamintų baldų detalių. Dabartiniuose interjeruose dominuoja lengvumas. O kas gi geriau jei ne stiklas, iš kurio gaminamos pertvaros, turėklai, stumdomos sistemos, dušinės ir kt., jį sukurs.

Bene pats populiariausias stiklo elementas interjere yra vitražas. Jis ne tik pagyvina kambarį, bet ir suteikia naujų, neįprastų spalvų. Vitražai gali būti montuojami ne tik languose, juos taip pat gali būti puošiamos ir nišos sienos ar lubos. Be abejo tam būtina tinkamas šviesos šaltinis – saulės šviesa būna pakeičiama elektros lemputėmis. Taip pat vitražai gana dažnai papuošia ir pertvaras. Apšvietimo šaltinis čia dažniausiai būna kombinuotas – naudojama ir saulės, ir dirbtinė šviesa. Dėl skirtingo apšvietimo pertvarų vitražai visada atrodo skirtingai. Renkantis, kur integruoti vitražą svarbu nepamiršti orientuotis pagal pasaulio šalis. Neverta statyti vitražo šiaurinėje pusėje, kur būna mažai šviesos.

Ypač įspūdingai interjere atrodo ant stiklo nupiešti įvairūs piešiniai, kurie būna atlikti iš tokio paties tik kitos spalvos stiklo. Tokia piešimo technologija yra pagrįsta skirtingų spalvų stiklo kaitinimu ir presavimu. Žinoma ant stiklo galima piešti ir dažais, tačiau tai tokio didžiulio įspūdžio nesukels. Ištapytas stiklas interjere visuomet atrodys originaliai ir šiuolaikiškai, neretai iš pirmo žvilgsnio primenantis vitražą.

Nereikėtų pamiršti ir nepakeičiamos stiklo atmainos – veidrodžių. Juos naudojant galima namuose sukurti pačius įvairiausius šviesos efektus ir nukreipti šviesą ten, kur jos trūksta. Be to, tinkamai pastatyti veidrodžiai gali smarkiai praplėsti jūsų erdvę. O jeigu juos dar nutarsite pastatyti are pakabinti vieną priešais kitą, tai išgausite begalinės erdvės įspūdį.

Šiais laikais labai populiarūs yra ir įvairūs iš stiklo pagaminti baldai, prie kurių dažnai būna derinami įvairūs metalo gaminiai, natūralus akmuo ir kitokios medžiagos. Dažnam interjere galima rasti stiklinį žurnalinį staliuką, pietų stalą su stikliniu stalviršiu, lentynas. Šia gaminiai gali išlaikyti gana didelę apkrovą todėl yra ne tik labai estetiški, bet ir praktiški. Baldai iš stiklo vizualiai beveik neapkrauna patalpos.

Stiklu netgi galima išklijuoti sienas ar grindis. Kartais kaip akcentai būna naudojamos ir veidrodinės plytelės. Stiklo gaminiai interjere taip pat labai dažnai naudojami ir kaip architektūros elementai, pvz., laiptai su pakopomis iš stiklo.

Taigi, dažniausiai stiklas yra naudojamas šiuolaikiniuose moderniuose interjeruose, kita vertus, vis dažniau yra pastebima tendencija, kai stiklo detalės būna elegantiškai įterpiamos į klasikinio ar net istorinio stiliaus erdvę. Renkantis stiklines detales, nereikėtų pamiršti, jog ši medžiaga primena ledą: suteikia erdvės ir lengvumo pojūtį, tačiau į patalpą įneša šalčio.