Statomės namus. Grindų betonavimas

grindų betonavimasBetonas – tai dirbtinis akmuo, kuris išgaunamas sukietėjus smėlio arba žvyro užpildo ir vandens bei rišamųjų medžiagų, tokių kaip cementas, mišiniui. Tokiu būdu gaunama ganėtinai tanki ir pakankamai stipri medžiaga, kurią galima naudoti įvairiems statybų darbams, pavyzdžiui, tokiems kaip grindų betonavimas.

Betoninės grindys vis labiau populiarėja, nes jos yra ilgaamžės ir ypač atsparios mechaniniams poveikiams. Be to, jos dažnai panaudojamos kaip pagrindas keramikinėms plytelėms, kiliminei dangai, medinėms lentoms ar parketui ir kitokioms grindų dangoms.

Jeigu, statydamiesi namą, nusprendėte patys betonuoti grindis, pradėkite nuo tinkamų įrankių pasirinkimo. Šiam darbui atlikti reikalingas kibiras ir kastuvas, nubraukimo liniuotė ir žymėjimo siūlas, taip pat matavimo lenta ir vandens ar spirito gulsčiukas ir kt. priemonės.

O patys betonavimo darbai atliekami pagal tam tikrą tvarką. Prieš betonuojant grindis labai svarbu tinkamai paruošti jų pagrindą. Reikėtų iš anksto suplanuoti, kokia danga, kokiose namo vietose bus klojama. Tai svarbu dėl to, kad skirtingų grindų dangų storiai būna nevienodi, todėl, jeigu visose patalpose bus nustatytas vienodas lygis, o po to ant jo klosite skirtingas dangas, pavyzdžiui, viename kambaryje bus plytelės, o kitame – kiliminė danga, suprantama, kad, pabaigus darbus, šių kambarių grindų aukščiai bus skirtingi. Aišku, visada galima šį aukščių skirtumą išlyginti vėliau, kituose grindų klojimo etapuose, tačiau dėl to padidėja bendra namų statybos kaina. Tad, pirmiausia žiūrėkite, kad betonavimo vietoje būtų tinkamas aukštis, o tada jau galima kloti garso izoliaciją arba kietą polistirolą. Izoliacinis sluoksnis turėtų būti sudėtas kiek galima kompaktiškiau. Jeigu grindyse yra išvedžiotų vamzdžių, tai klojamose izoliacijos plokštėse reikėtų išskobti griovelius. Toliau klojama garo izoliacija – tai plėvelė, sauganti, kad nesusidarytų garai ir nesikauptų drėgmė. Ji turėtų būti kuo storesnė. Ant viršaus klojamas specialus armuojantis tinklas. O ant visų šių sluoksnių galima lieti betoną. Atkreipkite dėmesį, kad tam tikrose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambaryje, būtina suformuoti grindų nuolydį, kuris nukreips vandenį. Tai vėlgi galima išspręsti ir vėlesniuose etapuose, tačiau daug paprasčiau tai padaryti betonuojant grindis.

Tačiau žinokite, kad grindų betonavimas – pakankamai sudėtingas ir specialių žinių reikalaujantis procesas. Tad atlikti tai savarankiškai nėra paprasta, o, pridarius klaidų, galima sugadinti betoną ir pačias grindis.