Skardinė stogo danga

skardine dangaLietuvoje skardinė stogo danga yra pati populiariausia, šios stogo dangos pasirinkimas yra tikrai didelis. Šiandien aprašysiu į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis plieninę stogo dangą.

Skardinės stogo dangos skirstomos į šiuos profilius:

  • Čerpiniai profiliai

  • Trapeciniai profiliai

  • Klasikiniai profiliai

  • Modulinės sistemos

Čerpiniai profiliai yra populiariausia ant gyvenamų namų. Tai skardinė stogo danga, kurios forma labai panaši į tikrų molinių arba betoninių čerpių stogus. Tik skardinis stogas yra beveik 10 kartų lengvesnis, lengviau ir pigiau montuojamas.

Trapeciniai skardiniai stoginiai profiliai dažniausiai montuojami ant pramoninių pastatų. Man asmeniškai jie nėra labai gražūs, bet užtat pigesni už čerpinį skardinį profilį, dar lengviau montuojami ir galimi ilgesni skardo lakštų ilgiai. Taip pat šios skardinės stogo dangos montuojamos ir ant praoninių ventiliuojamų fasadų.

Klasikiniai skardiniai profiliai būna dviejų tipų: užspaudžiami ir už valcuojami. Šios plieninės stogo dangos yra pačio ilgaamžiškiausios (ypač už valcuojama skardinė stogo danga), ne tvirtinimo sraigtai slepiasi po skarda. Už valcuojamą skardinį profilį yra sunkiau sumontuoti, reikia turėti specialias valcavimo reples, todėl montavimo darbų kaina būna ženkliai didesnė nei užspaudžiamo klasikinio profilio.

Modulinės skardinės stogo dangos dar nėra labai populiarios. Paprastai šnekant tai skardinė stogo danga iš karto pagaminta tokiais kaip šiferio lakštais. Šis principas nelabai man patinka, nes nėra pigus, ant stogo gaunasi daug jungčių, o montavimo principas reikalauja daug patirties.

Pradėkime nuo to, kad pirmiausia reikia įvertinti Jūsų stogo nuolydį. Jei stogo nuolydis yra labai žemas (mažiau nei 5 laipsnių), Jūs negalėsite džiaugtis skardine stogo danga. Tokiu atveju Jums rekomenduosiu prilydomą stogo dangą.

Jei stogo nuolydis yra 5-14 laipsnių, galima montuoti trapecinę arba klasikinę stogo dangą. Bet pats geriausias variantas būtų valcuojama klasikinė skardinė stogo danga. Ji būtų tikrai ilgaamžiškiausia. Esu matęs, kai ant tokio nuolydžio buvo sumontuotas čerpinis skardinis profilis. Tai yra labai blogas sprendimas dėl dviejų priežasčių:

  1. Pas skardinį čerpinį stoginė profilį sraigtai sukasi žemiausiose čerpės dalyje, todėl esant mažam stogo nuolydžiui vanduo nenuteka nuo sraigto. Vanduo laikosi ten tol kol neišgaruoja. Stoginio sraigto tarpinė po penkių metų sukietėja ir pradeda leisti drėgmę į grebėstą ir kitą medinę konstrukciją.

  2. Esant žemam nuolydžiui, stogo dangos beveik nesimato. Tai kam reikia investuoti daugiau pinigų į čerpinį skardinį profilį jei jo vis tiek nesimatys?

Jei stogo konstrukcijos nuolydis daugiau kaip 14 laipsnių, Jūs galite rinktis tokį skardinį profilį, kuris bus gražiausias: ar čerpė, ar trapecija ar klasikinis profilis. Visada rekomenduoju stogo dangą rinktis iš senai dirbančių specializuotų stogų firmų. Atkreipkite dėmesį ar firma susikūrė prieš 2008m krizę ar po jos. Jei firma susikūrusi prieš 2008m nekilnojamo turto krizę ir dirba iki šiol, reiškiasi jie yra atsakingi žmonės. Tuo laikotarpiu daugelis statybinių firmų bankrutavo, užsakymu nebuvo ir išgyventi firmoms, susijusioms su statybomis, buvo labai sunku.

Tokie mano pastebėjimai apie tai kaip reikėtu rinktis skardinę stogo dangą. Gilintis būtų galima ir labiau: skardos padengimai, skardos storiai ir panašiai, bet apie tai gal jau kitą kartą. Esu tikras, viską Jums patars geri stogo dangos specialistai.

Eugenijus Mačiukas mob. 865629133