Refliuksas – liga, reikalaujanti kardinalių mitybos įpročių pokyčių

refliuksasJei anksčiau depresija buvo vadinama išlepusių, neturinčių ką veikti poniučių liga, tai dabar, ne visiškai pagrįstai, refliuksas minimas kalbant kone apie kiekvieną skrandžio sustreikavimo epizodą. Iš tiesų ne dažnas žino, kas tas refliuksas apskritai yra, kokios priežastys sukelia šį nemalonų sveikatos sutrikimą bei kokių priemonių galima imtis ligos simptomų gydymui ar bent sušvelninimui.

Kalbant moksliškais terminais, refliuksas – tai skrandyje bei dvylikapirštėje žarnoje esančio turinio atpylimas į stemplę. Dėl šios priežasties ir atrodo, jog gerklėje tarsi užstrigęs maisto kąsnis – bandai atsikosėti, bet padėtis vis negerėja. Šis skrandžio sutrikimas dažniausiai kankina vyresnius žmones (kalta ne tik netinkama mityba, bet ir žalingi įpročiai ar stresas), tačiau diagnozuojamas ir refliuksas vaikams (lyg dar būtų maža „puokštės“ ligų, ir taip būdingų mažiesiems). Faktą, jog refliuksas yra savotiška šių dienų „rykštė“, patvirtina interneto vartotojų susidomėjimas minėta liga („refliuksas dieta“, „refliuksas ko nevalgyti“,  „refliukso gydymas druska“,  „refliukso gydymas liaudies medicina“ – populiariausi raktiniai žodžiai). Deja, peržvelgti interneto platybėse „plaukiojnčios“ informacijos toli gražu neužteks: norint kontroliuoti ligą, gali tekti vartoti ne tik atitinkamus medikamentus (įmanomas ir refliukso gydymas homeopatiniais vaistiniais – išeitis nenorintiems į save „pumpuoti“ chemijos), bet ir kardinaliai pakeisti mitybos įpročius bei valgiaraštį:

  • rūkyto, riebaus, sūraus bei aštraus maisto ribojimas;
  • reguliarūs valgymai – bent 3 kartai per dieną;
  • gazuotų bei alkoholinių gėrimų ribojimas;
  • pakankamas vandens kiekis;
  • vienu kartu suvalgomo maisto kiekio normavimas (iki 300 gramų);
  • citrusinių vaisių įtraukimas į kasdienį meniu ir kita.

Aukščiau pateikti patarimai ir yra ne kas kita, kaip refliukso gydymas natūraliomis priemonėmis. Deja, niekas nepaduos kapsulės, pagamintos iš stebuklingų žolelių, skirtų refliukso bei kitų skrandžio sutrikimų gydymui. Refliukso gydymas naturaliais budais yra paremtas natūralios medicinos žiniomis, tačiau rezultatų efektyvumas tiesiogiai proporcingas įdėtų pastangų kiekiui – jei sugebėsime suimti save į rankas, tą įsivaizduojamą burnoje įstrigusį kąsnį galėsime visiems laikams pamiršti. Jei neatrasime valios keisti savo mitybos įpročių, o išsigelbėjimo ieškosime vien cheminėse priemonėse, rizikuojame ne tik gyventi kankinamo refliukso sukeliamų simptomų, bet net susirgti onkologinėmis ligomis.