Plytinį kaminą į muziejų

Šiandien vėl pagreitį įgaunanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka leidžia taikyti pažangias naujoves, kurios užtikrina komfortą, funkcionalumą, o svarbiausia – saugumą. Kita vertus, atgyvenę statybiniai sprendimai, kurių vieta muziejuje, vis dar bandomi diegti moderniuose namuose. Puikiausias to pavyzdys – mūriniai kaminai su plieniniu įdėklu. Tad visiškai normalu, kad kyla klausimas, kodėl susiklostė tokia paradoksali situacija?

Visų pirma, specialistų teigimu, daugelis žmonių dar šiek tiek prisibijo modernių naujovių ir jų nesirenka dėl paprasčiausios informacijos stokos. Neva, mūrinius kaminus statydavo mūsų senoliai ir jie sėkmingai tarnaudavo jiems visą gyvenimą. Taip, tai tiesa, tačiau reikia nepamiršti, kad šiuolaikiniai katilai, krosnys ir židiniai nuo tų laikų stipriai pasikeitė: kaminams tenka atlaikyti didesnį slėgį ir degimo temperatūrą, priešingu atveju jie gali deformuotis ar sutrūkinėti. Tad nieko nuostabaus, kad ir kaminai turi eiti koja kojon su pažangiomis technologijomis.

Jei toks argumentas atrodo neįtikinantis, nereiktų ranka numoti į faktą, kad mūriniai kaminai dažnais atvejais yra tyliai tiksinti laiko bomba, kuri vieną dieną gali imti ir sprogti. Kodėl? Mūrinius kaminus būtina reguliariai ir atsakingai prižiūrėti ir valyti, mat jų viduje kaupiasi suodžiai ir gali kilti sodžių gaisras. Plieniniai mūrinių kaminų įdėklai dažniausiai apsaugo namus nuo gaisro išplitimo, tačiau, jei namuose stovi paprastas mūrinis kaminas, kyla grėsmė, kad įsižiebęs suodžių gaisras gali išplisti į visus namus.

Visų antra, žmonės rinkdamiesi kaminus pirmenybę teikia kainai, ne paslaptis, kad mūrinių kaminų kainos yra žemiausios, tačiau apskaičiavus visas išlaidas su sistemos montavimo darbais, paaiškėja, kad žmonės, išlikę ištikimi tradiciniams sprendimams, sutaupo vos 30-50 eurų. Tai nėra didelė suma, kai kalba eina apie kamino saugumą. Tad renkantis kaminą nereiktų taupyti, tuo labiau, kad statant naują namą, kamino kaina sudaro vos 1 proc. visos namo kainos. O ką jau kalbėti, kad taupymas ne laiku ir ne vietoje ateityje tiesiog neleis patirti jaukumo ir patogumo, kurį suteikia šilti namai ar svetainėje romantiškai rusenantis židinys.