Pasirinkimas iš skirtingų stogo dangų – ką verta žinoti?

stogo pasirinkimasPlanuojate artimiausiu metu keisti savo namo stogą? Tuomet yra būtinybė ne tik peržiūrėti statybinių medžiagų ir prekių parduotuvių katalogus, tačiau ir pasidomėti, kokio tipo stogas labiausiai tiktų jūsų namams. O rinktis dabar tikrai yra iš ko, kadangi kiekviena stogo danga, pagaminta iš skirtingų medžiagų, turi savo privalumų bei minusų.

Visgi, prieš renkantis konkretų variantą, reikėtų įvertinti ir tai, kokios paskirties yra jūsų pastatas, taip pat koks yra prognozuojamas eksploatavimo laikas, ar stogas galės pakankamai izoliuoti potencialų garsą bei šilumą. Tačiau, prieš nusprendžiant taip tiksliai, mes pateiksime jums trumpus aprašymus apie kiekvieną iš keturių pagrindinių stogo dangų, kad turėtumėte ryškesnį vaizdą.

1) Keraminės čerpės
Tai viena iš populiariausių šiuolaikinių stogo dangų. Turbūt pats didžiausias jos privalumas yra atsparumas. Iš tiesų, ši medžiaga yra visiškai nerūdijanti, tad estetinis vaizdas neturėtų keistis net dešimtmečiais. Ši medžiaga taip pat yra nedegi, todėl jūs būsite apsaugoti nuo chuliganizmo ar netyčinio gaisro atvejų.

Puiki garso bei šilumos izoliacija, prognozuojamas ilgas naudojimo laikas – tai dar keli privalumai, kuriais naudojasi milijonai keraminių čerpių naudotojų. Stogo prižiūrėjimas taip pat neplonins piniginės, kadangi keraminėms čerpėms nereikalinga didelė priežiūra. Vienintelis minusas, kurį galėtume priskirti šiai dangai – ji yra gana sunki ir nelabai lanksti, todėl nepavyks keraminių čerpių priderinti prie nestandartinių projektų, o kartais reikės keisti stogo karkasą, kad galėtumėte naudoti būtent tokią dangą. Ko gero, tai daryti ne visais atvejais verta, tačiau tai jau priklauso nuo konkrečios situacijos bei pirkėjo poreikių.

2) Skardinė danga
Skardos pagrindiniai privalumai – tai daugeliui gamtos stichijų atspari danga, negana to, ji yra labai paprastai bei gana greitai sumontuojama. Skirtingai nei keraminės čerpės, skarda yra gana lengva. Negana to, skardos estetinį vaizdą gali kaip reikiant pagerinti fasadiniai dažai. Vienintelis minusas, kurį radome – tai šios medžiagos netinkamumas stipriai garso izoliacijai.

3) Bituminės čerpės
Iš šios medžiagos pagaminta danga yra visų pirma vertinama todėl, kad ją galima priderinti prie pačių įvairiausių namų projektų. Medžiaga yra gana plastika ir lanksti, ji taip pat visiškai nelūžta ir neskyla. Dėl patvarumo, šia medžiaga dabar domisi daugelis statybos ekspertų bei pirkėjų. Visgi, yra vienas minusas – bituminių čerpių danga blunka nuo saulės, tad karts nuo karto teks ją padekoruoti.

4) Šiferis
Nėra abejonės, kad šiferis yra stogo dangų senbuvis ir jam reikia atiduoti pagarbą už daugelį senų pastatų. Visgi, nors anksčiau į šiferį buvo dedamas ir asbestas, kuris yra pavojingas žmonėms ir aplinkai, dabar gaminamas jau beasbestis šiferis, kuris idealiai tiks visiems retro stiliaus mėgėjams. Šiferis turi dar keletą pranašumų – jis yra gana pigus, o montuojant lieka mažai šiukšlių.

Visgi, ir minusų ši danga turi. Šiferis gana greitai suskylinėja, taip pat jo garso izoliacija nėra tai, ko norėtų didelį privatumą mėgstantys žmonės. Nuo saulės šiferis blunka, panašiai kaip ir bituminės čerpės.

Apžvelgėme keturias pagrindines dangas ir tikimės, kad šie aprašymai padės jums tinkamai apsispręsti.