Pasaulis tarnauja technologijoms

technologijos

Paskutinį dvidešimtmetį technologijų raida šoktelėjo neregėtu greičiu. Kiekvienais metais pasaulis yra supažindinamas su naujesnėmis, galingesnėmis, tobulesnėmis galimybėmis, kurios mums tampa reikalingos it oras. Telefonai su profesionaliomis kameromis ar veido nuskaitymu tapo ne prabangos, bet būtinybės prekė. Taip pat ir galingiausi kompiuteriai, dronai, riedžiai ir visos kitos technologijos, kurios kasmet tobulėja ir tampa modernesnės. Naujovės tapo ne naudą nešančios, o stiliaus ir mados reikalu. Jei neturi naujausio modelio – tu nemadingas, neturtingas, tu atstumtasis.

Atsukus laiką atgal, išradimai nešdavo žmonijai neapsakomą naudą : atrandamos ligos ir vaistai, būtiniausios operacijos, elektra, telegrafas, telefonas, transportas. Šie išradimai ne tik palengvino žmonijos gyvenimą, bet ir neatpažįstamai jį pakeitė. Be šių pagrindų mes neturėtume ko tobulinti ir vystyti dabar.

Tačiau kokius išradimų pagrindus stato šiuolaikiniai mokslininkai? Žinoma, tobulėjanti medicina iki šiol randa būdų, kaip išgydyti sunkiausias ir menkai žinomas ligas. Galingų ir modernių mikroskopų dėka, mokslininkai ištiria ir susipažindina su įvairiausio tipo bakterijomis ar kitais molekuliniais dariniais. Lyginant mikroskopą nuo jo pirmųjų užuomazgų 1595 metais, jie yra neatpažįstamai pasikeitę, įvairių rūšių ir pobūdžių kaip: mikroskopai mokymo įstaigoms, mokslui ir medicinai, juvelyrikai, hobiui ar mikroskopai pramonei, bei dar daugelis kitų. Taip pat jie skirstomi į optinius, stereoskopinius, lazerinius, plazminuis, elektroninius vaizdo artinimo prietaisus.

Medicina išliko vienintelė, kuri vis stato ir kuria pamatus ateičiai be sveikatos problemų ir sutrikimų. Tačiau nepaisant medicinos ir su ja susijusių sričių, daugelį kitų mokslinių atradimų “pasiglemžia” mada. Tu nebūsi madingas jei turėsi neišmanų mobilųjį telefoną, arba telefoną senesnį nei 2-3 metai, taip pat nebūsi madingas jei neturi išmaniojo laikrodžio, planšetės, naujausio Apple kompiuterio su jutimine įrankių juosta ar “bluethooth” ryšiu prijungtų belaidžių ausinių. Technologijos tapo populiarumo prekė, o įvairios organizacijos išmoko tuo naudoti ir gundyti klientus kasmet po truputį atnaujindamos savo gaminius. Pasaulio žmonės pradėjo “tarnauti” technologijoms, nors iš tiesų, technologijos turi tarnauti pasauliui.