Pagal ką verta rinktis dažus?

dazu pasirinkimasParuošėte savo namų sienas dažymui? Atsinaujinti tikrai puiku, tačiau prieš pradedant realius darbus, reikėtų pagalvoti apie tai, kokius dažus naudoti. Jeigu anksčiau niekada nėra tekę namuose daryti remonto, tai tuomet jums vertėtų paskaityti toliau – patarsime pagal ką rinktis dažus ir į ką verčiausia atkreipti dėmesį.

Dažų pasirinkimas gali priklausyti nuo daugelio faktorių:

  • Kokia yra patalpų paskirtis?
  • Koks yra šių patalpų drėgnumas?
  • Ar dažnai čia būna žmonės?
  • Koks paviršius bus dažomas?

Iš pradžių atsakykite į šiuos klausimus, o tuomet jau bus lengviau išsirinkti tinkamus dažus. Apskritai, galime padalinti visus šiuo metu rinkoje esančius dažus į dvi kategorijas – vandeniu skiedžiamus dažus ir vaitspiritu skiedžiamus dažus. Pastarieji nėra tokie populiarūs, kadangi turi vieną didelį minusą – jie skleidžia pakankamai aštrų kvapą.

Taip pat dažai gali būti skirstomi į vinilinius, lateksinius bei akrilinius. Iš šių trijų skirtingų tipų, populiariausi yra akriliniai dažai. Visgi, jie reikalauja tam tikro paruošimo – tie paviršiai, kurie yra dažomi akrilu, turi būti būtinai sausi, kadangi kitaip dažai gali visiškai nesilaikyti. Taip pat vertėtų paminėti, kad akriliniai dažai nėra labai ilgaamžiai – gali tekti jau po kelių metų perdažyti sienas.

Pastaruoju metu gera reklama suteikiama lateksiniams dažams – tvirtinama, kad jie nepasiduoda nei purvui, nei drėgmei. Negana to, tokius dažus yra labai sunku nuvalyti. Tačiau, reikia būti objektyviems ir pasakyti, kad dažai iš latekso turi ir tam tikrus savo minusus – jie praleidžia garus, todėl sienos nekvėpuoja, o tai reiškia, kad tokiais dažais tikrai negalima dažyti jau senų namų.

Kalbant apie vinilinius dažus, jie yra šiek tiek brangesni, tačiau turi nemenką privalumą – nereikia didelio pasiruošimo, kadangi viniliniai dažai puikiai laikosi ant pačių įvairiausių paviršių. Negana to, tokie dažai labai lengvai ir gerai susibalansuoja ant sienos, tad paskirstymas yra pats geriausias iš jau aprašytų dažų tipų.

Kiti svarbūs aspektai renkantis dažus

Jeigu jūs norite, kad sienos atrodytų blizgios, tuomet verta rinktis padidinto blizgumo dažus. Tačiau, tame taip pat reikia rasti balansą – kuo blizgesni dažai, tuo mažiau jie gali paslėpti sienos nelygumus. Dar vienas nemažas minusas, susijęs su blizgiais dažais – juos nesunku nuvalyti, o tai reiškia, kad nuvalyta vieta tikrai neblizgės.

Dar vienas svarbus dalykas – kaip išvengti pelėsio. Turbūt suvokiate, kad mes čia kalbame ne tik apie estetinį principą, tačiau ir tai, kad pelėsis kenkia gyventojų sveikatai. Taigi, galima pirkti specialias priemones, kurios jums padės susidoroti su pelėsiu, arba tiesiog pirkti brangesnius, kokybiškesnius dažus, kuriuose nėra sveikatai ir aplinkai kenksmingų medžiagų. Dažniausiai tokia informacija yra pateikiama ant dažų kibirėlio, tačiau būna ir išimtinų atvejų, kai informacija nėra pateikiama – taip dažniausiai daro pigių dažų gamintojai, norintys nuslėpti, kad jų dažuose yra kenksmingų aplinkai medžiagų.

Visgi, besirenkant dažus verta pagalvoti ir apie tai, ką sako visi apdailos ekspertai – kuo brangesni dažai, tuo jie kokybiškesni ir šiuo atveju labai retai atsiranda išimčių. Bet, jeigu norite mokėti už dažus pigiau, visuomet galite juos užsisakyti internetu, kur kaina yra apie 10% mažesnė nei statybų ir apdailos prekių parduotuvėse.