Padangos – kokias pirkti ir kur?

padangosadangomis reikia rūpintis iš anksto. Niekas tuo neabejoja, bet visada reikia priminti. Štai jau ir po poros savaičių reikės keisti vasarines padangas, o daugelis jų net neturi… Balandžio pirmosiomis dienomis puls jų karštligiškai ieškoti. Padangos – ne vienadienė prekė, todėl visada reikia rinktis atsakingai ir protingai.

Kokias padangas pirkti?

Jei važinėjate labai nedaug, vos keletą kilometrų per dieną, galima pagalvoti apie universalias padangas, tinkančias tiek žiemai, tiek vasarai. Jei važinėjate daugiau, akivaizdu, kad reikia pasirūpinti pilnavertėmis sezoninėmis padangomis. Ne dėl to, kad galite gauti baudą. Ne dėl to, kad įkyrūs policininkai jus stabdytų eilinio reido metu. Dėl to, kad būtumėte saugūs kelyje.

Dėvėtos ar naujos padangos?

Amžina diskusija – kokias padangas rinktis – dėvėtas, ar naujas? Atsakymas paprastas – naujas. Nors dėvėtos padangos ir yra kokybiškos, tačiau jų tarnavimo laikas kur kas trumpesnis. Ypač, kai jos restauruojamos čia Lietuvoje, o ne gamykloje, suteikiančioje visas gamintojo garantijas. Ne kartą vairuotojai keikėsi, kai nusipirkę dėvėtas padangas važinėjo jomis neilgai dėl defektų, nors pardavėjai dievagojosi, kad važiuos 2 ar net 3 sezonus…

Kur pirkti – parduotuvėje ar internete?

Internetu pirkti padangas yra neabejotinai pigiau. Didžiausias prekybos internetu trūkumas – gyvo konsultanto nebuvimas. Tiems, kurių padangos yra standartinės ir populiarių dimensijų, nereikia jokių konsultacijų, todėl rekomenduojame rinktis interneto parduotuvę, prekiaujančią padangomis (pavyzdžiui, padangosplius.lt). Žmonės, kurie nežino, kokios padangos reikalingos, ieško išskirtinių sprendimų, turėtų užsukti ir į specializuotas parduotuves, kur dirba patyrę konsultantai, išmanantys savo darbą. Deja, tokios pagalbos iš prekybos tinklų konsultantų sulaukti gana sudėtinga, tad ten lieka tos padangos, kurios yra ir pigios ir tinka visiems.

Skirtumas tik keli eurai, tačiau kartais konsultanto nauda gali būti kur kas didesnė. Tiesa, nereiktų pamiršti, kad konsultantas suinteresuotas padangas parduoti kur kas brangesnes, nei jums iš tiesų reikia.

Dar viena vieta, kur galima pirkti padangas – autoservisai. Jie paprastai dirba su padangų tiekėjais tiesiogiai ir gali dalintis savo gaunamomis nuolaidomis. Kartais jie to net neslepia – tiesiai šviesiai pasako, kiek nuolaidos gali padaryti nuo oficialios kainos, kuri yra matoma pirkėjui.

Rinktis jums. Svarbu, kad atsakingai, nes nuo padangų priklauso jūsų saugumas ir gyvybė.