Ortopedinės prekės nėščiosioms

ortopedines prekesNėštumas yra vienas gražiausių moters gyvenimo etapų. Šis periodas reikalauja išskirtinio dėmesio sveikatai ir patogumui, todėl rekomenduojama pagalvoti apie ortopedines prekes – būsimos mamos spintoje privalo gulėti bent kelios poros patogių apatinių, tvirtas nėščiųjų diržas, elastingos kompresinės kojinės, skirtos venų ligų gydymui ir jų profilaktikai.

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – dažni ir varginantys skausmai nugaros ir dubens srityje. Siekiant sumažinti skausmus, būtina įsigyti nėščiosios diržą – kokybiškos ortopedinės prekės ne tik slopina nemalonius pojūčius, bet ir didina darbingumą, padeda išvengti nėštumo komplikacijų. Nors paprastai nugaros skausmai juntami 6–7 nėštumo mėnesį, tačiau kai kurios moterys nemaloniais skausmais nugaroje pradeda skųstis jau 8 nėštumo savaitę. Nemalonių pojūčių tikimybė padidėja ir tuo atveju, jei dažnai pasikartojančius skausmus moterys buvo patyrusios dar iki nėštumo. Ypatingų atsargumo priemonių turėtų imtis būsimos mamos, prieš nėštumą turėjusios sunkių nugaros traumų.

Ortopedinės prekės nugarai padeda išvengti ir galimų laikysenos problemų. Nėštumo metu moterys gali priaugti daugiau nei 15 kilogramų – papildomas svoris suteikia apkrovą juosmeniui ir nugarai, be to, didėjant svoriui, keičiasi būsimos mamos kūno svorio centras, todėl ima kisti moters laikysena ir jos eisena. Dėvint ortopedinį diržą, nugarai ir juosmeniui tenkantis svoris yra tolygiai paskirstomas, todėl sumažėja varginantys skausmai ir maksimaliai sumažinama raumenų patempimo galimybė. Ortopedinis diržas palaiko didėjantį moters pilvuką ir užtikrina efektyvų vaisiaus vystymąsi nėštumo metu.

Moterims, vengiančioms elastinių diržų, rekomenduojama išbandyti specialiai nėščiosioms pritaikytas apatines kelnaites, kurios rūpinasi tinkamu pilvuko palaikymu. Tiesa, ieškodami ortopedinių prekių nėščiosioms, nepamirškite pasikonsultuoti su specialistais – tiek diržas, tiek kelnaitės turi atitikti moters sudėjimą ir svorį. Nei viena ortopedine priemonė neturi spausti ar riboti nėščiosios judesių.

Nėštumo metu moters krūtinė padidėja keliais dydžiais. Sunkėjant krūtinei būtina įsigyti patogią ir tvirtą liemenėlę. Maksimalias komforto sąlygas užtikrins ortopedinės prekės. Specialios liemenėlės atitiks tiek nėščiųjų, tiek maitinančių mamų poreikius. Ieškokite tvirtos, tačiau nespaudžiančios liemenėlės plačiomis petnešėlėmis. Apatinis trikotažas turėtų būti reguliuojamo dydžio, o jo gamybai turėtų būti naudojamos tik natūralios medžiagos, leidžiančios kūnui kvėpuoti, pvz., bambukas ar medvilnė. Maitinančioms moterims rekomenduojama išbandyti liemenėlę su atsegama kaušelio išorine dalimi – tokio tipo trikotažas suteikia galimybę maitinti kūdikį nenusiėmus liemenėlės.

Nėštumo metu itin dažnai susiduriama su kojų venų ligomis – šios paūmėja nėštumo laikotarpiu, kadangi tuo metu būsimos mamos organizme vyksta šioms ligoms palankūs pokyčiai, t. y. dėl hormonų pokyčių ima mažėti kraujagyslių elastingumas, kinta ne tik kraujo tūris, bet ir jo sudėtis, todėl kraujas kur kas lengviau patenka į audinius. Atsisakius saugos priemonių, gali prasidėti venų uždegimas. Nuo pat nėštumo pradžios moterims rekomenduojama mūvėti kompresines kojines ar pėdkelnes, kurios sumažina kojų nuovargį, pašalina tinimo ir sunkumo priežastis, užkerta kelią pėdų tinimui, venų išsiplėtimui. Negalima pamiršti ir ortopedinės avalynės privalumų – patogūs batai rūpinasi nėščiųjų pėdų sveikata (suteikia tvirtą atramą), mažina kojų nuovargį, slopina skausmus, užtikrina judėjimo laisvę ir komfortą.