Odiniai baldai: privalumai ir trūkumai

odiniai baldaiOdiniai baldai intuityviai asocijuojasi su prabanga ir respektabilumu. Tokie baldai pabrėžia šeimininko statusą, o interjerui suteikia prabangos, todėl tam, kad sukurtų tinkamą anturažą, daugelis mielai perka šiuos pakankamai brangius daiktus. Tačiau ar įvaizdis – vienintelis dalykas, dėl kurio verta įsigyti odinius baldus, ar jie yra verti savo kainos? Iš tiesų odiniai baldai bet kokiam interjerui gali suteikti prašmatnumo bruožų. Natūralią odą visada malonu liesti. Pradžioje apmušalas gali pasirodyti šaltokas, tačiau po kurio laiko jo temperatūra prisitaiko prie kūno temperatūros, vasarą jis bus vėsus ir gaivus, o žiemą suteiks šilumos.

Nepaisant nusistovėjusių stereotipų, odiniai baldai yra žymiai ilgalaikiškesni, nei pagaminti iš kitų medžiagų. Išdirbta oda net nereikalauja papildomų užvalkalų. Dėl to, kad šie baldai yra nepretenzingi ir juos paprasta prižiūrėti, šie baldai yra itin populiarūs biuruose. Juos lengva valyti servetėle ir muilinu vandeniu. Odiniai baldai yra hipoalerginiai, t. y. nesukeliantys alerginių reakcijų. Priešingai nei pūkuoti baldų paviršiai, odinio apmušalo paviršiuje nesikaupia dulkės, kas yra ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Nusėdusias dulkes labai lengva nuvalyti. Odiniai baldai yra atsparesni vandeniui, nes vanduo į juos įsigeria ne taip greitai, kaip į tekstilę. Šis bruožas bus naudingas tiems, kas mėgsta į svečius kviesti dideles kompanijas. Tokių vakarėlių metu įvairūs nutikę ekscesai, pavyzdžiui išlietas raudonas vynas, gali būti lengvai pataisyti. Kad odiniai baldai neprarastų savo pirminės išvaizdos, tereikia reguliariai valyti dulkes ir kartą per metus atlikti profesionalų odinių baldų valymą.

Dabar galima įsigyti odinius baldus pačių įvairiausių spalvų, todėl parinkti tinkamiausią baldą yra nesunku. Tiesa, natūralių dažų gama yra labai siaura – tai juoda, ruda ir rusva, visų kitų spalvų dabar itin populiarūs odiniai kampai ir kiti baldai dažomi sintetiniais dažais, todėl jie yra kiek mažiau ekologiški, tačiau jei Jums rūpi saugumas, visada galima rinktis brangesnius, ekologiškais dažais nudažytus baldus.

Kitas nedidelis odinių baldų trūkumas pasireiškia, jei namuose auginate katę. Dauguma naminių gyvūnų kažkodėl dievina į odinius baldus galąsti nagus ir atpratinti juos nuo šito žalingo įpročio beveik neįmanoma, nes net brangiausia draskyklė neprilygs pojūčiams, kuriuos suteikia natūrali medžiaga. Nuo šios augintinių veiklos odiniai baldai labai greitai praranda savo patrauklią išvaizdą. Odinę sofą neišeis pridengti pledu, o ir paklodė miego metu nuslysta, todėl svečiams ant jos miegoti bus itin nepatogu.

Odinių baldų negalima statyti saulėtoje vietoje ir šalia šildytuvų. Nuolat veikiama šviesos ir šilumos, oda išdžius, sutrūkinės ir praras spalvą. Odiniai baldai sugeria įvairius kvapus, be to nauji odiniai baldai savaime gali skleisti nelabai malonų kvapą. Galiausiai, kokybiški odiniai baldai, pavyzdžiui odiniai kampai, gali labai brangiai kainuoti. Bet jei pasiryžote pirkti būtent odinius baldus, taupyti neverta.