Nuosavas būstas – kokį pasirinkti?

Namų projektavimas

Kuomet svajojame apie nuosavą būstą, kiekvienas iš mūsų turi tuos pačius tris pasirinkimus. Tai buto ar namo įsigijimas arba nuosavo namo statymas. Žinoma, kai imame rimtai galvoti apie nuosavą būstą, mums kyla daugybė klausimų. Tai yra labai svarbus žingsnis, todėl natūralu, jog norime gauti visus atsakymus, kurie padėtų mums lengviau apsispręsti. Taigi, tam, kad viskas būtų paprasčiau, pateiksime kelis naudingus patarimus.

Jei svarstote apie buto įsigijimą, turėtumėte nepamiršti, kad tai yra pats ribočiausias sprendimas iš trijų galimų. Tokiu atveju jūs būsite gerokai apriboti erdvės ir privatumo. Kita vertus, tai tikrai nereiškia, kad jūs jokiu būdu buto rinktis neturėtumėte. Viskas galiausiai priklauso tik nuo jūsų lūkesčių. Vieniems nepatinka didelės erdvės, todėl jie kur kas mieliau gyvena daugiabučiuose. Tuo tarpu kiti nori didesnio privatumo ir patogumo – be to, jie vertina ir ramybę.

Tačiau jei galvojate apie namo įsigijimą, suprantama, kad tokiu atveju jūs turėsite kur kas daugiau galimybių nei pasirinkus butą. Kaip bebūtų, jei rinksitės jau pastatytą namą, turėtumėte nepamiršti, kad jums teks susitaikyti su tuo, ką įsigysite. Namas jau bus pastatytas, o tai reiškia, kad jis nebūtinai bus visu šimtu procentų atitinkantis jūsų skonį ir keliamus reikalavimus.

Tuo tarpu, jei jūs nuspręsite rinktis nuosavo namo statybos darbus, pasirinkimo laisvė bus dar didesnė. Ir tiesą sakant, šis variantas tampa vis populiaresnis vartotojų tarpe, todėl apie jį verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Žinoma, jei norite statyti namą, visų pirma jums reikės įsigyti sklypą (nebent jį jau turite), kuris būtų gyvenamosios paskirties. Tuomet kai bus atlikti kadastriniai matavimai, jums bus reikalingas namų projektavimas, kurį atlieka profesionalūs architektai. Namų projektavimas padės „sukurti“ jūsų būsimą nuosavą namą, todėl kreipkitės į tuos paslaugų teikėjus, kurie dirba kokybiškai ir profesionaliai.

Kai turėsite savo namo projektą, galėsite pradėti visus tolimesnius namo statybos darbus, kuriuos, savaime suprantama, taip pat reikėtų patikėti profesionaliems statybininkams. Be abejo, šiandieninėje rinkoje statybos bendrovių ir pavienių individualiai dirbančių specialistų yra daugybė, tačiau tai nereiškia, kad didelis asortimentas padeda lengviau išsirinkti. Dažniausiai nutinka priešingai, todėl labai svarbu, kad prieš pasirinkdami statybininkus, gerai pasidomėtumėte jų turima patirtimi ir vartotojų atsiliepimais.

Ir nors visi šie darbai pareikalaus nemažai laiko, vis dėlto, tai yra kur kas pigesnis sprendimas nei jau pastatyto nuosavo namo pirkimas. Be to, neretai statant nuosavą namą, kaštai būna mažesni ir už naujos statybos buto kainą, todėl jei visą tai vertintume remdamiesi kainos veiksniu, akivaizdu, kad nuosavo namo statyba taptų palankiausiu pasirinkimu. Taigi, dabar jums belieka nuspręsti, kuris iš šių variantų yra tinkamiausias – kai tai padarysite, beliks įgyvendinti savo svajonę.