Nuomojatės automobilį užsienyje? Štai ką vertėtų žinoti

automobilio nuoma

Griuvus visoms sienoms, o žmonėms tapus tikrais kosmopolitais, skydžių bendrovės egzotikos mėgėjams siūlo skydžius į tolimuosius kraštus, tačiau kaip ketinate toliau juose keliauti – jūsų problema. Vieni renkasi vietinį viešąjį transportą, tačiau reikia pripažinti, kad tai nėra pats patogiausias keliavimo būdas, kiti nuomojasi automobilį. Taip automobilių nuoma populiari ir tolimojoje Indijoje ar Ekvadore! Visgi, prieš nuomojantis automobilį, vertėtų žinoti kelis pagrindinius dalykus, kad vėliau neturėtumėte problemų.

  1. Rezervuokite automobilį iš anksto

Ne paslaptis, kad egzotinių kraštų gyventojų galvose, pamačius keliautoją iš Europos, pradeda suktis planas, kaip iš jo daugiau pasipelnyti, todėl automobilio nuomos kaina gali šoktelėti net kelis kartus nei ši paslauga kainuoja įprastai. Norėdami to išvengti, rezervuokite automobilį iš anksto ir paprašykite nuomos salono atsiųsti jums nuomos sutartį, kad būdamas namuose, galėtumėte viską persiskaityti, išsiverti nesuprantamas vietas ir išsiaiškinti visas sąlygas.

  1. Gavę originalią sutartį, nepatingėkite jos perskaityti

Tolimuosiuose kraštuose yra išties labai daug gerų ir patikimų auto nuomos salonų, tačiau lygiai tiek pat yra ir tokių, kurie nori pasipelnyti iš durnelio europiečio, kuris nieko nesupranta. Jei nenorite, kad jums kabintų makaronus, gavę originalią automobilio nuomos sutartį, perskaitykite ją dar kartą ir įsitikinkite, kad nuo to laiko, kai jūs rezervavote automobilį, niekas joje nepasikeitė ar neatsirado papildomų sąlygų, apie kurias nieko nežinojote. Būkite budrūs!

  1. Apžiūrėkite automobilį

Autonuoma Kaune ar kitame Lietuvos mieste, prieš išnuomodama automobilį, jį visada apžiūri ir nufotografuoja, kad, jums grąžinus automobilį, galėtų lengviau įsitikinti ar jam nebuvo padaryta žala. Logiška, tiesa? Deja, logika baigiasi ties kultūriniais skirtumais. Tad, jei matote, kad autonuomos salonas net neketina apžiūrėti automobilio, pareikalaukite, kad taip padarytų, nes vėliau gali tekti iš savo kišenės padengti „nuostolius“, kurie buvo padaryti prieš gerą dešimtmetį.

Ir galiausiai, dar prieš važiuodami į tolimuosius kraštus, pasiskaitykite jų įstatymus, kelių eismo taisykles ir išsiaiškinkite ar keliai, kuriais ketinate važiuoti nėra mokami. Sėkmės!