Neseniai įsigijote nuosavą namą? Kaip pirmaisiais metais pasirūpinti jo aplinka?

tvoraKalendorinis pavasaris jau išaušo ir nenumaldomai artėja tas laikas, kai viskas sužaliuos ir sužydės. Nuosavų namų savininkai pavasariui turi ruoštis ne tik morališkai, bet ir fiziškai, nes po žiemos reikia sutvarkyti ne tik savo namo vidų, bet ir visą kiemo aplinką. Jei tik neseniai įsigijote namą, nenuostabu, kad nežinote, kaip reikėtų tvarkyti savo kiemą, bet su laiku ir praktika viskas išmokstama labai gerai. Taigi, kokius darbus reikėtų atlikti po žiemos?

Jei šalia namo turite ar planuojate turėti daržą, jau dabar turite apgalvoti, kokias daržoves ar vaisius ten sodinsite. Sodo augalus patartina sodinti taip, kad neužstotų saulės darže augančioms gėrybėms. Taip pat reikia pasidomėti, kokią žemę mėgsta vieni ar kiti augalai, nes tuomet dar galite ją šiek tiek pakoreguoti iki sodinimo laiko (pavyzdžiui, jeigu žemė labai rūgšti, galėsite ją nurūgštinti). Geriau tai atlikti kol augalai dar nepasodinti. Taip pat pasidomėkite, kur sodinti vaismedžius, ir kokių rūšių geriau nesodinti šalia viena kitos. Jei namo aplinkoje jau yra medžių, turėtumėte juos paskiepyti nuo ligų ir/ar įvairių kenkėjų.

Jei nusprendėte įsirengti gėlyną ar alpinariumą, tuomet turite numatyti tam vietą, tinkamai paruošti žemę. Apgalvokite, ką ir kur sodinsite, kaip aptversite, kad žemės nekristų ant pievos ir viskas gražiai derėtų tarpusavyje. Galite pasidomėti, ar augalai, kuriuos nusprendėte sodinti, „sugyvens“ tarpusavyje, nes gali nutikti taip, kad vieni augalai nemėgs kitų draugijos ar tam tikri augalai greitai užgoš kitus. Jei vasarą norite džiaugtis gražia, vešlia pievute, reikėtų jau pavasarį ją sėti ir prižiūrėti.

Pavasarį pats laikas pasirūpinti kiemo takeliais, nes vasarą darbų ir taip būna pakankamai daug. Turėtumėte juos nuravėti, jeigu yra įtrūkimų, sutvarkyti. Taip pat reikia prižiūrėti ir sutvarkyti kitus šalia namo esančius statinius: garažą, sandėliuką, kuriame laikysite visus įrankius ir tecniką, kad sode būtų tvarkinga ir įrankiai nesimėtų bet kur. Jei kieme yra baseinas, pirtis, taip pat reikėtų patikrinti jų būklę, kad vasarą galėtume džiaugtis šiais malonumais.

Nepamirškite tinkamai pasirūpinti kiemo tvora. Tvoros dažniausiai būna metalinės arba medinės. Jei pirkote namą su jau pastatyta medine tvora, turėtume pagalvoti, ar neverta jos perdažyti, remontuoti. Jei kiemo tvoros yra iš medžių ar krūmų, tuomet gražiai apkarpykite, suformuokite norimą formą. Jei dar tik ketiname įsigyti tvorą ar kokius nors kitus prietaisus, įrankius, kurie bus reikalingi vasarą, verta jų paieškoti dabar, kol jų kainos dar šiek tiek nukritusios, nes vasarą viskas kainuos brangiau.

Jei tik neseniai įsigijote namą, nebūtina persistengti ir pirmaisiais metais visko susodinti ar įrengti. Geriausiai iš pradžių viską apgalvoti, suplanuoti, kas kur bus, ir viską daryti po truputį, kiekvienais metas apgalvojant, ką darysite toliau. Vasarą kieme praleisite tikrai daug laiko, todėl reikia pasistengti išlaikyti tvarką ir harmoniją, jog laikas praleistas savo kieme būtų malonus.