Ko nederėtų pamiršti prieš pradedant vonios remontą?

vonios remontasKiekviena šeima vienu ar kitu gyvenimo metu susiduria su vonios remontu. Dažnai norima atnaujinti jau seną vonios kambarį arba naujai įsigytame būste jį suremontuoti pagal savo norus. Nors vonios kambariams nėra skiriama tiek daug vietos, kiek norėtume, ypač senos statybos daugiaaukščiuose namuose, tačiau gerai apsvarstę, šią vietą galime įsirengti taip, kad ji taptų mėgstamiausia namų erdve. Bet gali atsitikti ir taip, jog blogai atliktas vonios remontas dar ilgai gadins Jums nuotaiką. Ką daryti, kad taip nenutiktų?

Prieš nusprendžiant, ar verta atlikti šį remontą, iškyla daug klausimų: „Nuo ko reikėtų viską pradėti? Ar galiu darbus atlikti pats/pati? Kokių klaidų nedaryti?  Kiek visa tai kainuos?“. Šie klausimai gali tapti puikiu Jūsų tolesniu orientyru. Pirmiausia reikėtų susigalvoti, o gal net nusipiešti, savo vonios kambario viziją. Tuomet apgalvoti, kiek visa tai gali kainuoti (nepamirškite skaičiuoti ne tik matomos vonios įrangos, bet ir visų kitų statybinių medžiagų). Jei Jūsų biudžetas ribotas ir galvojate, kad visą remontą galite atlikti pats, vertėtų gerai pamąstyti. Jeigu esate savimi užtikrintas, žinote savo sugebėjimus, tuomet – pirmyn. Tačiau, jeigu abejojate savo sugebėjimais, galbūt vertėtų paieškoti puikiai savo darbą atliekančio meistro. Jei vis dėlto nusprendėte darbus atlikti pats/pati, vertėtų žinoti keletą naudingų patarimų prieš kimbant į remonto darbus.

Prieš pradedant atlikti vonios griovimo darbus, nepamirškite atjungti visus prietaisus, kurie yra vonioje, santechniką bei būtinai išjunkite vandens slėgį. Jeigu kurią nors vonios įrangą norėsite naudoti ir vėliau, patartina ją išnešti iš vonios dar prieš atliekant visus remonto darbus. Kai visa tai jau atlikta, galite imtis pirminių darbų – pašalinti senąsiąs plyteles. Nuo ko pradėsite griauti – nuo sienų ar nuo grindų – čia jau Jūsų pasirinkimas. Svarbiausia yra tinkamai nudaužyti plyteles ir jokiu būdu nepamiršti pašalinti likusių klijų, kad vėliau šiose vietose nepradėtų veistis bakterijos.

Kitas svarbus žingsnis – pašalinti pelėsius. Jei nenorite, kad šie atsinaujintų po naujojo Jūsų remonto, turite įsigyti specialių cheminių priemonių. Be jų Jūs tik kažkuriam laikui pašalinsite pelėsį ir jis vėliau vėl turės galimybę pasirodyti. Tačiau, jeigu naudosite reikiamas valymo priemones ir labai kruopščiai bei atidžiai viską išvalysite, bus didelė tikimybė, jog šie grybai daugiau Jūsų nebevargins.

Kai griovimo ir pelėsio valymo darbai baigti, tada yra pats laikas pasikeisti senuosius vamzdžius bei kanalizaciją. Dabar galima pradėti betonuoti grindis, gruntuoti sienas ir tiksliai viską išlyginti. Šiuo etapu ir viso remonto metu yra labai svarbu viską kruopščiai pamatutoti, apskaičiuoti ir tik tada imtis konkrečių veiksmų. Nuo to, kaip gerai atliksite visus skaičiavimus, priklausys, ar vėliau pavyks įsirengti tokį vonios kambarį, apie kokį svajojote. Reikia nepamiršti, kad išlyginus sienas ir užklijavus plyteles, sienos dar šiek tiek pastorės (maždaug apie 1cm.), ir jei šito nenumatysite, Jūsų nusipirkta vonia, dušas ar kita įranga gali tiesiog nebeįtilpti. Geriausiu atveju visą įrangą galėsite statyti kitaip negu suplanavote. Tačiau ar nevertėtų skirti daugiau laiko visiems išmatavimams, kad po remonto turėtume išsvajotą ir puikiai įrengtą vonios kambarį?

Tikriausiai jau remonto pradžioje esate numatę, kokių sienų norėsite – išklijuotų plytelėmis ar dažytų. Dažniausiai žmonės renkamsi pirmąjį variantą, tačiau neretai pasirenkamas ir antrasis variantas. Jei nusprendėte sienas dažyti, tam turite pasirinkti specialius dažus, kurie yra atsparūs drėgmei. Kadangi vonia yra pati drėgniausia namo ar buto patalpa, todėl turite nepamiršti ir pasirūpinti tinkama vėdinimo sistema, nes kai kuriais atvejais ji įrengta nekokybiškai (tai ypač aktualu kalbant apie senos statybos pastatus), ir todėl negali tinkamai atlikti savo funkcijos. Gerai pasirinkta ir įrengta ventiliacijos sistema leis užtikrinti optimalų drėgmės lygį vonios kambaryje bei užkirs kelią pelėsio atsiradimui.

Taip pat derėtų nepamiršti, kad vonios remontas užtruks vieną, dvi savaites, o jo metu bent vieną parą neturėsite vandens bei galimybės naudotis tualetu. Tad, jei iki šiol nebendravote su kaimynais, tai puiki proga su jais susibičiuliauti, o laikui bėgant galbūt jie taps Jūsų šeimos draugais.