Natūralus kompostas derlingai žemei

kompostasKad daržas būtų derlingas, o derlius didelis, žemę reikia tinkamai prižiūrėti. Nepakanka jos purenti, ravėti ir periodiškai laistyti. Jei siekiama, kad vaisiai, daržovės ir kiti augalai užaugtų dideli ir maistingi, jiems reikia skirti pakankamai trąšų. Kompostas – natūralių trąšų šaltinis, kuris nieko nekainuoja ir kurį galima pasigaminti namuose naudojant organines atliekas. Tačiau apie viską iš eilės…

Kompostavimas – natūralus organinių medžiagų skaidymas į mineralus ir mikroelementus. Tai vienas geriausių natūralių trąšų šaltinių, kurį galima pasidaryti savo nuosavame sode. Tai visai nieko nekainuoja, nes komposto sudarymui yra naudojamos paprasčiausios organinės atliekos: nupjauta žolė, obuoliai, supuvę vaisiai, daržovės, kitos suyrančios atliekos. Iš visų šių organinių medžiagų įvairūs mikroorganizmai gamina augalams taip reikiamas medžiagas, sodininkai jomis tręšia daržus. Tai tikrai efektyvus ir puikus sodo bei daržo derlingumo atstatymo būdas.

Vertėtų žinoti, jog ne visos trąšos yra vienodos. Jos yra įvairių rūšių, kurios priklauso nuo mineralų ir mikroelementų sudėties, jų kiekio ir pasiskirstymo. Kitaip sakant, ne visos organinės atliekos naudojamos kompostui gaminti yra vienodos sudėties ir naudingumo. Didesnei trąšų kokybei užtikrinti neretai yra naudojamas įvairių gyvūnų mėšlo kompostas, kurį pasigaminti nėra taip paprasta, jį patogiau įsigyti. Tokio tipo kompostai yra praturtinti aukščiausios rūšies mikroelementais ir mineralais, todėl šiuo turiniu patręšti daržai duos daug ryškesnius rezultatus.

Ne vienas kompostų pardavėjas ūkininkams ar sodininkams siūlo įsigyti specialius kompostų mišinius, kurie leidžia itin efektyviai patręšti dirvą. Tai dažniausiai būna specialiai dirvožemiui pritaikyti aukščiausios kokybės kompostų mišiniai, kurių sudėtyje yra arklių ar paukščių mėšlo. Šiuose elementuose yra itin didelė augalams naudingų medžiagų koncentracija, tad pasirūpinti savo sodo derlingumu dabar yra dar paprasčiau. Toks komposto mišinys neretai dirvožemį padaro derlingu ne vieniems, bet net keliems sezonams. Visgi, natūralų kompostą galima pasigaminti ir namų sąlygomis.

Taigi, natūralus kompostas užtikrina, kad žemė, kurioje yra auginami vaisiai ir daržovės, išliktų derlinga, o augalai duotų puikius vaisius. Ir visa tai galima pasidaryti namų sąlygomis!  Tačiau didesniems rezultatams pasiekti yra rekomenduojami specialūs kompostai su praturtintų gyvulinės kilmės organinių medžiagų mikroelementais ir mineralais.