Laimingiausia gyvenime diena

kreditasElena iš JAV pasakoja, kad geriausia jos gyvenimo diena buvo vestuvės, ir už jas ji dėkoja ir likimui, ir draugams, kurie anksčiau ją supažindino su savo vyru, o ir šventei surengti pasiskolintas kreditas leido džiaugtis malonumais be išlygų.

Nuotaka kaip princesė

Moteris džiūgauja, kad ji tikrai gali pasigirti nuostabia švente. „Mūsų šalyje, o turbūt ir visame Vakarų pasaulyje, šventės praranda savo simbolinę vertę. Daug kas praranda vertę, taip pat ir tradicijos. Tačiau man be galo gražu matyti rytiečių vestuves, taip pat arabiškame pasaulyje visada esančias tradicijas. Man patinka, kai žmonės patys stengiasi suteikti reikšmę kažkokiems dalykams. Tik taip jie ir tampa reikšmingais, todėl aš norėjau, kad mano vestuvės tokios ir buvo. Man nebuvo gaila laiko, aš daug planavau, daug svajojau, galvojau. Atidaviau visas santaupas, vyras irgi atidavė, to net neužteko, ir buvo reikalingas net kreditas internetu, tiesa, nedidelis. Toks kreditas, anot mano tėvų, net ne paskola, o tik trupiniai. Beje, visas kreditas internetu jau net ir grąžintas, nes per vestuves visi pagal paprotį atėjo su vokais ir atnešė mums gyvenimo pradžiai pinigų. Taigi, viskas gerai.

Mano suknelė buvo kaip princesės. Nors vakarai dabar nuolat aiškina, kad moterys yra per daug patikėję tuo, kuo jos turi būti, nors tai tik socialiniai vaidmenys, aš visgi manau, kad galima ir į tuos vaidmenis įsijausti labai smagiai. Visi dabar kritikuoja Disnėjaus filmus, Barbes ir kitokius mergaitiškus dalykus. Tas princesės vizijas, svajones būti kažkokia princese. Bet, žinote, man nusispjauti. Nors esu kaip stipri feministė dirbanti moteris, pilnai save realizuoja, tai nereiškia, kad aš turiu išsižadėti savo svajonės. Mano svajonė vaikystėje buvo tapti princese, ir šitos kostiumų dramos per savo vestuves aš tikrai neplanavau atsisakyti. To labai norėjau, tą ir padariau. Turėjau suknelę kaip kilmingos princesės, turėjau ir pilį, kurioje švenčiau. Taigi, kreditas dirbantiems žmonėms gali būti panaudotas ir tokiems tikslams, ir tegul man papučia visi į uodegą, man taip patinka“, – džiugiai savo laimingiausią gyvenimo dieną prisimena buvusi nuotaka.

Vaišės kaip iš pasakos

Elena pasakoja, kad paimtas kreditas visa para tarnavo ir vaišių papildymams. „Nebuvome tikri, kiek žmonės suvalgys. Iš tiesų, tai buvo labai originalus ir tikrai pasiteisinęs planas. Mat mes sugalvojome, kad reikia tiesiog iškviesti tokį tarsi papildymą tada, kai pritruks maisto. Ir taip ir padarėme. Tai nebuvo nė kiek nepatogu. Atvirkščiai, taip mes net sutaupėme. O tam labai padėjo ir kreditas greitas. Suprantate, viskas vyko paprastai. Pirmiausiai mes tiesiog padarėme tokias vaišes, kokios atrodė tinkančios kaip startui šventės. Paskui žiūrėjome, kiek dar reikės. Virtuvė budėjo visą vakarą ir irgi laukė komandos. Prieš naktį prireikė nedidelio papildymo ir viskas. O šiaip per tokias dideles šventes žmonės kartais neapsiskaičiuoja ir tikrai prigamina visko daug daugiau negu reikia. Štai tada, manau, yra netaupymas ir švaistymas. O tai, ką padarėme mes, yra tiesiog protingas apskaičiavimas“, – pasakoja moteris.

Elena pripažįsta, kad pati gal net nėra buvusi tokios prabangiose vestuvėse, kokios buvo jos ir vyro. Tačiau tai ją tikrai labai džiugina – juk smagu žinoti, kad iš visų pažįstamų tau labiausiai patiko būtent tavo vestuvės ir tu net neturi kam pavydėti kažkokios geresnės šventės.