Kuo ankstyvesni pietūs, tuo efektyvesnis lieknėjimas

Pastebėta, kad laikas, kada valgoma, tiesiogiai atsiliepia svorio metimui. Kartais būtent šis faktorius tampa lemiamu ir netgi svarbesniu už tai, keik kalorijų suvalgote per dieną. Tokią išvadą po atliktų tyrimų padarė Bostono moterų ligoninės (Brigham and Women’s Hospital) tyrinėtojai kartu su kolegomis iš Ispanijos.

los.lt-10

Ši tarptautinė tyrinėtojų grupė 420 savanorių ispanų suskirstė į dvi grupes. Pirmoji visada pietavo iki 15 val. Antrojoje buvo žmonės, įpratę prie vėlyvų pietų. Visi kiti parametrai – suvartojamų kalorijų kiekis, miego trukmė, fizinis akvytumas, dienos racionas buvo vienodi.

Eksperimentas tęsėsi 20 savaičių. Paaiškėjo, kad savanoriai iš pirmosios grupės metė svorį efektyviau nei jų kolegos, kurie pietavo vėliau. Jie riebalų netekdavo kasdien. Pasibaigus eksperimentui paaiškėjo, kad šie žmonės sulieknėjo kur kas daugiau nei savanoriai, kurie mėgo valgyti vėlai.

Dar daugiau, paaiškėjo, kad žmonių, kurie valgo antroje dienos pusėje, atsparumas insulinui sumažėjęs. Būtent šis faktorius lemia II tipo diabeto išsivystymą.

Tačiau mokslininkai pastebi, kad šio tyrimo rezultatai tai ne priežastis nustoti valgyti vakarais ar vakarieniauti kuo anksčiau. Ši tendencija tampa vis madingesne ir jos siūlo laikytis kai kurių dietų autoriai. Tiesa, tradicinės, tokios kaip Atkinsono dieta, jau nebereikaulauja, kad žmogus pusę ar daugiau paros badautų, nes taip nutinka atsisakius vakarienės. Jos netgi pripažįsta, kad valgyti dažnai ir nedidelėmis porcijomis naudinga, o po paskutinio maisto iki miego turi prabėgti ne daugiau, kaip 3-4 valandos. Svarbu tai, kad maistas būtų nekaloringas ir neišbalansuotų dienos raciono.

Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad eksperimentą galėjo iškreipti tai, jog jis vyko Ispanijoje, kur tradicinis gyvenimo ritmas šiek tiek kitoks nei daugumoje Šiaurės šalių, ar Lietuvoje. Ispanijoje, kaip ir daugumoje Pietų kraštų, pagrindinis gyvenimas vyksta arba anksti ryte, arba po vadinamosios siestos, kai atlėgsta karštis. Vietiniai tik 16-17 val. pradeda aktyviai judėti ir valgyti.

Daugiau informacijos tinklalapyje Los.lt

Save