Kontaktiniai lęšiai ar akiniai: ką pataria specialistai?

kontaktiniai lęšiaiRegos sutrikimai – viena dažniausių sveikatos problemų, kamuojanti beveik kas antrą lietuvį. Paprastai kalbama apie trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą. Minėtosios problemos gali būti šalinamos keliais skirtingais būdais, tačiau dažniausias sprendimas – kontaktiniai lęšiai arba akiniai. Specialistai teigia, kad tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų – viskas priklauso nuo konkrečios regėjimo problemos, pirkėjo finansinių galimybių ir, galiausiai, individualios stiliaus pajautos.

Kontaktinių lęšių privalumai ir trūkumai

Kontaktiniai akių lęšiai suteikia maksimalų komfortą ir patogumą – jie užtikrina tolygų regėjimą, t. y. lęšiai priglunda prie akies. Be to, nešiodami lęšius galime užsiimti bet kokia veikla, pvz., sportuoti, ir nebijoti, kad lęšius pamesime, sugadinsime ar susižeisime. Kontaktiniai lęšiai puikiai prisitaiko ir prie nuolatos besikeičiančių Lietuvos orų – jie nerasoja ir nesušlampa lyjant lietui. Negalima paneigti ir estetikos – šis sprendimas yra praktiškai nepastebimas, todėl daugelis žmonių net neįtars, kad turite regėjimo problemų. Priešingai – spalvoti lęšiai gali pagyvinti natūralią akių spalvą arba ją pakeisti.

Vertinant privalumus, negalima paneigti ir trūkumų – visų pirma, lęšiai reikalauja nepriekaištingos higienos. Nesilaikant specialistų patarimų, galima susidurti su sunkiai gydomais akių uždegimais ir kitomis akių problemomis. Sunkumų gali sukelti ir lęšių įsidėjimas bei išėmimas – daugeliui žmonių šis procesas ne tik kelia nepatogumų, bet ir yra nemalonus. Be to, nešiojant lęšius, akys gana dažnai parausta ir išsausėja.

Akiniai – verta ar neverta?

Regėjimą gerinantys akiniai yra populiariausias korekcinis sprendimas visame pasaulyje. Jie nereikalauja sudėtingos priežiūros, nesukelia akių infekcijos. Be to, vertinant jų kainą – tai kur kas praktiškesnis pasirinkimas, kadangi lęšiai reikalauja nuolatinių (ir gana didelių) investicijų. Galiausiai, akiniai yra nepriekaištinga stiliaus detalė, suteikianti unikalumo ir pagyvinanti mūsų įvaizdį. Itin plati akinių rėmelių dizaino ir spalvų pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes, todėl nesunkiai atrasite visus jūsų lūkesčius atitinkantį modelį.

Didžiausias akinių trūkumas – jų nepraktiškumas. Akinius tenka nuolatos valyti, esant prastoms oro sąlygoms, jie negali užtikrinti gero matomumo, be to, būdami toliau nuo akies, jie gali iškraipyti vaizdą ir keisti periferinį regėjimą.

Svarbiausia – racionaliai įvertinti savo poreikius

Siekdami priimti racionaliausią ir konkrečiai jums tinkantį sprendimą, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės išsklaidyti abejones. Optikos salono darbuotojai teigia, kad daugelis klientų renkasi abiejų sprendimų sintezę, t. y. įprastomis dienomis nešioja akinius, o sportuodami, keliaudami ar dalyvaudami šventėse, renkasi kontaktinius lęšius.