Kompiuterio priežiūra

Bet kuris žmogus, įsigijęs kokį nors brangesnį daiktą stengsis, kad jis jam tarnautų kuo ilgiau, todėl ir stengsis jį atitinkamai prižiūrėti bei saugoti. Tačiau dažniausiai po kurio laiko mūsų atsargumas sumažėja, manome, kad jei jau tiek laiko mūsų brangenybei ko nors nenutiko, neturėtų nutikti ir dabar, todėl nusprendžiame, jog nėra verta gaišti laiko ypatingai jos priežiūrai ir apsaugai, ypač jei tai atima nemažai laiko. Tačiau nėra jokios laiko ribos, kurią praėjus daiktas staiga taptų nepažeidžiamas, ypač jei tai yra elektroninis prietaisas. Kad ir kokį elektroninį prietaisą turėtumėte, jie visi reikalauja nuolatinės priežiūros bei atsargumo jais naudojantis, jei nenorite greitai vėl keliauti į parduotuvę ieškodami pakaitalo sugedusiam prietaisui.

KompiuteriaiVieni tokių prietaisų, reikalaujantys ypatingos mūsų priežiūros, yra ne kas kita kaip kompiuteriai. Juk tai yra tikrai nepigios prekės, kurios gali itin palengvinti mūsų gyvenimą, tačiau su jomis reikia elgtis ir labai atsargiai, pavyzdžiui, nelaikyti gėrimų šalia kompiuterių, virš jų nevalgyti, nesinaudoti jais purvinomis rankomis ir nepalikti jų vietose, kuriose juos galėtų kas nors paimti, numesti ar kuo nors apipilti. Taip pat kompiuterius turime ir tinkamai prižiūrėti, vienas tokių priežiūros darbų būtų kompiuterio aušinimo sistemos valymas, jei turite stacionarų kompiuterį. Kompiuteriui aušintuvas yra itin reikalingas, nes be jo jis gali paprasčiausiai perkaisti atlikdamas kad ir pačią paprasčiausią operaciją, todėl kiekvienas kompiuterio savininkas turi pasirūpinti tokia reguliaria paslauga kaip kompiuterio aušinimo sistemos valymas. Juk aušintuvai ne tik vėdina kompiuterį, bet ir traukia dulkes, todėl tikrai nestebtumėte, kai pamatytumėte, koks yra nešvarus kompiuteris, atidarę jo sisteminį bloką. Todėl kompiuterio valymas yra itin svarbi paslauga, kuria turėtų pasirūpinti kiekvienas. Vengdami valyti savo kompiuterį, galite jį greitai sugadinti, nes besikaupiantys nešvarumai gali sutrikdyti jo darbą bei jį pažeisti.

Taigi, jei norite savo kompiuteriu naudotis dar ilgą laiką, nepamirškite jo reguliariai valyti, saugoti nuo apipylimo ar sudaužymo, nepalikti jo pavojingose vietose.  Juk net jei jums ir nebūtų didelis nuostolis įsigyti dar vieną kompiuterį, vis tiek būtų nepatogu ir nemalonu, jei dingtų jūsų duomenys ir dokumentai.