Komercinės paskirties pastatai ir dažniausiai naudojami statybiniai sprendimai

Miesto objektu fasadai

Yra labai daug skirtingų statinių tipų. Tai priklauso nuo įvairių pasaulio regionų, pagrindinės statinio paskirties ir kainos – statoma pačiais įvairiausiais būdais. Jei namą norima pastatyti labai miškingoje ir augmenija apaugusioje vietovėje (ypač šiltuosiuose kraštuose), tokiais atvejais dažniausiai naudojama statybinė medžiaga yra mediena. Europoje ir Amerikoje labai dažnai naudojamos metalo konstrukcijos ir plytos, tačiau mediena šiuose žemynuose taip pat yra ne mažiau populiari.

Tačiau, jei kalbėsime apie komercinius pastatus, labai lengvi ir ne tokie patvarūs komponentai paprastai yra naudojami retai. Todėl juos statant mediena dažniausiai nėra naudojama. Komerciniai pastatai turi tarnauti labai ilgą laikotarpį ir, be abejo, jie būna labai didelių gabaritų. Dėl šių priežasčių mediena būtų netinkamas pasirinkimas. Norint pasiekti ilgaamžiškumo ir patvarumo atžvilgiu optimaliausią rezultatą, būtina naudoti betoną ir metalą.

Plienas yra naudojamas labai ribotai ir tik sutvirtinantiems strypams, kurie įbetonuojami. Todėl galime teigti, kad statybinių procesų, kuriuose naudojamos metalo konstrukcijos, yra kur kas daugiau. Jos yra itin patvarios, pakankamai ekonomiškos ir labai ilgaamžės. Priežasčių, dėl kurių verta rinktis būtent metalines medžiagas, yra be galo daug ir įvairių. Be abejo, visada galima pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie yra kompetentingi ir gali pateikti labai argumentuotą nuomonę. Be to, kai yra kalbama apie įvairius verslo pastatus, tampa akivaizdu, kad šiuolaikiniai miesto objektų fasadai (http://alucobond.lt/) taip pat yra statomi naudojant pačias patvariausias ir aukščiausios kokybės statybines medžiagas, užtikrinančias labai profesionalias konstrukcijas.

Pagrindinis metalo privalumas yra jo kietumas. Jei lyginsime metalą su daugeliu kitų medžiagų,  pamatysime, kad metalas yra stipresnis ir ilgiau išlieka tvirtas. Suprantama, kad mediniai pastatai yra ne tokie brangūs ir reikalauja mažesnių investicijų, tačiau jie nėra tokie patvarūs, ir juos greičiau gali paveikti įvairūs išoriniai veiksniai, tokie kaip, pvz., viesulas, uraganas, natūralus nusidėvėjimas, vandens poveikis ir daugelis kitų priežasčių.

Metale atomai yra kur kas arčiau vienas kito, todėl jie sudaro akivaizdžiai tankesnę ir stipresnę struktūrą. Be to, metalas yra atsparesnis ir tvirtesnis. Be jokios abejonės metalas turi ir daugiau privalumų, dėl kurių statybos darbams dažnai verta pasirinkti būtent šią medžiagą. Pabaigai vertėtų pabrėžti, kad, naudojant metalą, galima būti tikriems, kad pastatas tikrai bus tvirtas ir atsparus aukštoms ir žemoms temperatūroms.