Kokią pigią kelionę išsirinkti?

Kiekvienas norime keliauti ir pamatyti kuo daugiau pasaulio. Tai mums padeda nutolti nuo kasdienybės, pamatyti kitas kultūras, pagyventi kitokiu  gyvenimo ritmu. Žmogaus gyvenimas yra labai trumpas, o kelionių nuotykiai ir azartas padeda mums atitrūkti nuo rutinos, patirti nepaprastų įspūdžių ir pagyventi tarsi svajonėje. Tačiau dėl aukštų kelionių kainų, tai dažnai lieka tik svajonėmis. Taigi kaip išsirinkti įdomią, kvapą gniaužiančią ir informatyvią kelionę už prieinamą kainą?

KelionėsPirmiausia ruošiantis išvykti labai svarbu yra apsvarstyti jūsų biudžetą. Tik žinodami kiek galite skirti pinigų, galėsite apsvarstyti kelionės tikslą, ilgį ir kitus kriterijus. Priklausant nuo to, kaip praleisite laika, svarbu yra susipažinti su kainomis bei vietine valiuta. Jūsų kelionės kainą taip pat įtakos ir laikas, todėl planuoti niekada nėra per anksti. Kuo ankščiau pradėsite ruoštis, tuo didesnė tikimybė, kad rasite puikią, sau pigią ir įdomią kelionę su prieinamų kelionės bilietu.

Prieš keliaujant reikia nepamiršti apie įmanomas sveikatos komplikacijas. Jeigu jums sunku prisitaikyti prie kitokio nei jūsų įprastas klimato, neskubėkite vykti į jums neįprastus kraštus, kur reikėtų iškęsti alinančią aklimatizaciją, nes tai gali atimti ne vieną jūsų kelionės dieną ir sugadinti jūsų ilgai lauktą poilsį. Kartais aklimatizacija gali paveikti net 5 kelionės dienas. Kad tai sušvelninti, vartokite maistą, kuriame gausu kalcio arba jodo. Kalnuotose vietose žinokite, kad dėl mažesnės atmosferos ir deguonies trūkumo nepatartina vykti žmonėms, turintiems rimtų problemų su kraujospūdžiu. Palengvinti šias komplikacijas gali rūgščių vaisių vartojimas.

Apmasčius savo galimybes galite pradėti ieškoti kelionės krypties. Pasirinkimas yra labai didelis, tačiau jį taip pat labai įtakos jūsų finansinės galimybės. Galite rasti labai pigų kelionės bilietą palaukus išpardavimo, nenurodant kelionės tikslo arba net pasirinkus paskutinės minutės skrydį. Daug  sutaupysite jei busite apdairūs ir išvengsite oro linijų gudrybių. Daug interneto tinklapių pamažu kelia kainą kad įtikinti pirkėją, kad bilietų kaina kyla. Tokios apgavystės galite išvengti pasinaudoję interneto naršyklės inkognito režimu. Taip pat labai svarbu žinoti, kokio pobūdžio kelione jūs planuojate. Daug priklausys nuo to, ar norite nuotykių, dalyvauti ekskursijose, ar mėgautis ramybe ir ilsėtis. Tiesioginiai skrydžiai į Vokietiją, Daniją, Olandiją bei Didžiąją Britaniją yra nebrangūs ir nors šios vietos nėra taip dažnai turistų lankomos, kaip saulėtoji Ispanija, Turkija, Graikija ar Egiptas, bet jose taip pat yra begalė nuostabių, žymių ir dėmesio vertų lankytinų vietų. Atidžiai paieškojus neįprastos, įdomios veiklos, kiekvienas kraštas turės ką pasiūlyti bei kaip jus sudominti. Jei jums iškyla sunkumų planuojant kelionę, taip pat galite susipažinti su kelionių agentūrų siūloma veikla. Gerai pasidomėję populiariais pasiūlymais geriau pažinsite kraštą ir jo kultūrą ir tada, suderinę su savo norais, išrinksite jums patinkančią veiklą.