Kokia ortodontijos kaina?

Ortodontijos kainaKreivai išaugę dantys bei netaisyklingas žandikaulis – rimta estetinė problema, kuri gali turėti įvairių pasekmių, sukelti diskomforto jausmą. Negydant šios problemos, bėgant laikui, gali išsikraipyti kalba, gali pasidaryti sunkiau sukramtyti maistą, sukąsti žandikaulį. Kreivus dantis yra žymiai sunkiau išvalyti tiek dantų šepetėliu, tiek ir dantų siūlu, todėl tai gali sukelti dantenų ligas, dantų nusidėvėjimą bei kariesą. Norint išvengti šių problemų, yra taikomas ortodontinis gydymas.

Ortodontinis gydymas – dantų tiesinimas ir žandikaulio sąkandžio atstatymas naudojant tam tikrus nuimamus (plokštelės) arba nenuimamus (breketai) aparatus. Ortodontiniu gydymu siekiama pagerinti ne tik estetinę dantų išvaizdą, tačiau ir stengiamasis atstatyti kramtymo sistemos funkcijas, išsaugoti sveikas dantenas bei dantis,

Ortodontijos kaina yra įvairi. Jinai priklauso nuo:

  • Ortodontinio aparato pasirinkimo;
  • Dantų būklės;
  • Ortodontijos klinikos bei paties ortodonto pasirinkimo.

Žinoma, pasirinkus žinomą ir daug pasiekusią kliniką, ortodontijos kaina kyla. Kaip ir buvo minėta ankščiau, ortodontijos kaina priklauso ir nuo ortodontinio aparato pasirinkimo.

Nuimami ortodontiniai aparatai yra pigesni už nenuimamus. Tačiau, gydytojai dažniausiai rekomenduoja nenuimamus vien dėl gydymo trukmės ir rezultatų. Nenuimamų ortodontinių (breketų sistemų) aparatų kaina taip pat skiriasi. Pigiausios breketai – metaliniai, o brangiausi, tačiau itin estetiški – liežuviniai breketai.

Kokius ortodontinius aparatus pasirinkti, yra tik individualaus žmogaus reikalas. Tačiau, dažniausiai ortodontai šiuo klausimu labai pagelbėja ir pataria. Svarbiausia prisiminti, kad ne visada, tai kas yra pigiausias – geriausias. Būtent šiuo atveju, brangus ortodontinis gydymas gali būti ir rezultatyvesnis ir estetiškesnis.