Kodėl verta prekės ženklo registravimą patikėti įmonei?

prekės ženklo registracijaNereikia net priminti, kad prekės ženklo registravimas verslui yra labai naudingas formalumas. Pateikus prašymą prekinį ženklą galima naudoti jau po mėnesio, nors procesas dar nebūna net įpusėjęs. Kadangi procesas viena paraiška nesibaigia. Tad kyla klausimas ar viską daryti pačiam, ar nuobodų ir ne pirmo svarbumo darbą patikėti įmonei?

Konsultacija

Ne visada prekės ženklo registravimas yra reikalinga procedūra. Todėl verta pasikonsultuoti su specialistu ar tai būtina, taip pat kokia prekės ženklo registravimas kaina. Net ir įvertinus visus aspektus, konsultantas gali papasakoti kas yra prekinio zenklo registravimas europos sajungoje ir kodėl verta apsvarstyti apie tokią galimybę, bei kada jo reikia.

Kita vertus, jeigu Jūsų individuali situacija yra unikali, nestandartinė, konsultantas galės padėti rasti išeitį, pasiūlyti kelias pasirinkimų alternatyvas. Visa tai leis ne tik kaip apgraibomis eiti naktį miške ar tiesiog sekti madomis, arba nuojautomis, bet ir vadovautis bendromis tendencijomis, gauti informacijos apie visą teisinę bazę.

Būtent teisiniai proceso užkuliusiai gali tapti rimtu trukdžiu, kodėl prekės ženklo registravimas taip ir nebus pabaigtas. Įmonės specialistai užtikrina, kad taip nenutiktų, o bendra formalumų kaina neaugtų.

Pinigai

Taigi, kiek kainuoja registruoti prekes zenkla su įmone? Kiek viską atliekant pačiam? Abejais atvejais logotipo registravimas kaina yra tokia pati. Tiesiog konsultantai žino kaip sutvarkyti formalumus pigiau ir greičiau, todėl gali gyventi iš skirtumo. Net ir jeigu ir kainuoja keliais šimtais eurų brangiau, verta pagalvoti kiek laiko atimtų paraiškų ir įvairių formų pildymas, taisymas, siuntimas. Komunikacija su įvairių institucijų atstovais, bei informacijos surinkimas, ką po ko daryti. Kita vertus, logotipo patentavimas kaina siekia kelis šimtus eurų.

Procesas

Procesas susideda iš kelių dalių. Taigi, prekės ženklo registravimas prasideda nuo paraiškos regstravimui pateikimo. Tačiau prekes zenklu registras tai nereiškia tiesiog formalių dokumentų siuntinėjimu. Paraišką tikrina, vertina logotipo autentiškumą. Pagalbinė priemonė šiam etapui yra nicos klasifikatorius. Vėliau reikia laukti ekspertizės išvados.

Galiausiai prekinio ženklo patentavimas pasibaigia jam atsidūrus registrų centre. Proceso trukmė gali tęstis net iki metų. Paprastai trunka apie devynis mėnesius.