Kodėl verta įsigyti plaukimo akinius?

plaukimo akiniaiPlaukimo akiniai nėra ta priemonė, kurią galėtume dažnai išvysti paplūdimiuose ar pramoginiuose baseinuose – dažniausiai juos matome tik profesionaliose plaukimo varžybose. Ir toks šio akinių tipo populiarumo pasiskirstymas egzistuoja tikrai ne be priežasties. Eiliniai žmonės dažniausiai nėra pakankamai informuoti apie esminius plaukimui skirtų akinių privalumus, ko pasekoje net nemąsto apie jų įsigijimą, dažniausiai argumentuodami tai „didelėmis“ šių akinių kainomis, kurios vidutiniškai siekia vos iki dešimties eurų. O vis dėlto tai yra didelė klaida, kurią puikiai pagrindžia esminiai plaukimo akinių privalumai.

Apsauga nuo akių pažeidimo
Vienas iš esminių plaukimo akinių privalumų yra tai, jog jie leidžia žmogui apsaugoti savo akis nuo bet kokių galimų objektų kontakto su akimis ar net patekimo už jų. Kalbant apie įvairius pramoginius baseinus, galime drąsiai kalbėti apie akių apsaugą nuo nuolatinio kontakto su vandeniu, kuriame dažniausiai yra didelis kiekis įvairiausių cheminių medžiagų, kurios ganėtinai stipriai kenkia žmogaus akimis. Taip, jei maudotės atvirame vandens telkinyje, su cheminės medžiagomis, nebent kalbame apie specifines situacijas, susidurti neteks, bet tokiose vietose iškyla nauji pavojai – atsiranda mechaninės žalos, susidūrus su gyvais organizmais ar įvairiais negyvais objektais tikimybė. Taip, teigti, jog tikimybė, kad visi šie potencialūs pavojai tikrai stipriai pažeis jūsų akis, net ir su jais susidūrus, tikrai negalime. Bet visgi – būtų saugiam dėl apsaugos nuo galimų pavojų yra tikrai kur kas geriau, nei rizikuoti, ko pasekoje kiek vėliau gali tekti gailėtis.

Geresnis matomumas
Geresnis matomumas, būnant po vandeniu, tikrai nėra būtinas, jei kalbame apie lankymąsi privačiuose pramoginiuose baseinuose, kadangi net ir nardant didesnio poreikio matyti po vandeniu tikrai nėra. Bet situacija keičiasi jei kalbėsime apie žmones, kurie mėgsta nardyti atviruose vandens telkiniuose, kuriuose galima susidurti su išties įspūdingais vaizdiniais – tiek jei kalbėsime apie įvairius po vandeniu gyvuojančius augalus, tiek ir apie kitus gyvus organizmus, su kuriais tiesiogine to žodžio prasme gali tekti susidurti akis į akį. Būtent tokiais atvejais plaukiojimui skirti akiniai yra priemonė, kurią turėti su savimi yra ne tik patartina, bet ir būtina, kadangi tai leidžia nardymo malonumą paversti keletą kartų didesniu.

Taip, yra pakankamai nemažai nardymui skirtų vietų, kuriose vanduo yra visiškai skaidrus, ko pasekoje dugną galima aiškiai matyti net ir nepanėrus, tad suprantama tai, jog tokiu atveju plaukiojimui skirti akiniai nėra reikalingi. Vis dėlto, dažniausiai situacija yra tokia tik kalbant apie tolimųjų rytų valstybių, kaip Kinijos, Japonijos, Naujosios Zelandijos, Indonezijos ar Australijos pakrantes, kurioms tokias sąlygas suteikia ne tik natūralios Ramiojo Vandenyno situacijos tame regione priežastys, bet ir išskirtinė pakrančių priežiūrą visose šiose valstybėse, ko tiesioginė priežastis yra pakankamai dideli turistų kiekiai, kurių vienas iš dažniausiai lankomų objektų tampa būtent paplūdimiai.

Kalbant apie vietinius atvirus vandens telkinius, iš kurių geriausiai mums žinomas neabejotinai yra Baltijos Jūra – vanduo tiek šiame, tiek ir daugelyje kitų Europos telkinių tikrai negali pasigirti skaidrumu, ko pasekoje plaukimui skirti akiniai, norint užsitikrinti geresnį matomumą, būnant po vandeniu, yra tikrai reikalingi.