Kodėl turėtumėte įsigyti dujinę įrangą?

dujine irangaDujinė įranga jūsų automobilyje – tai nauja galimybė sutaupyti ir nekenkti aplinkai. Pastaruoju metu, dujinės įrangos sistemos itin išpopuliarėjo, nes žmonėms nepatinka didelės benzino ir dyzelino kainos. Savaime suprantama, daugelis vairuotojų pradėjo ieškoti alternatyvų.

Kitą vertus, dujinės įrangos montavimas automobiliuose nėra kažkokia naujiena. Jau yra keturios skirtingos kartos dujinių įrangų, tačiau tik neseniai ši paslauga pasidarė tokia populiari ne tik tarp vairuotojų, kurie turi benzinu varomas mašinas, tačiau ir dyzelinu.

Jeigu dar nesate susipažinę su suskystintomis dujomis, kurios yra tinkamos naudoti vietoj kuro, mes paaiškinsime trumpai, kas tai yra. Suskystintos dujos automobiliui – tai iš naftos (suspaudžiant propaną ir butaną) gaminamos dujos, kuriomis galima pakeisti benziną bei dyzeliną. Automobilinėse dujose yra ir kitų priemaišų, tačiau šios dvi medžiagos yra pagrindinės. Žiemą daugiau maišoma propano, o vasarą – butano. Santykis yra 60 prieš 40.

Pagrindiniai du dujinės įrangos privalumai – tai yra žymiai pigiau, nei visada važinėtis pilant tik dyzeliną arba kurą. Antras didelis privalumas – tai yra ekologiškiau, kadangi medžiagos, esančios automobilinėse dujose yra gerokai draugiškesnės aplinkai, nei jau minėti dyzelinas bei benzinas.

Nėra ko slėpti – dujinės įrangos montavimas turi keletą minusų. Automobilio keliamoji galia nebus tokia didelė. Kadangi dujinė įranga užima nemažai vietos, tai ir pačios mašinos svoris bus didesnis. Tačiau, tokie minusai neatrodo dideli prieš puikius privalumus, kuriuos suteikia dujinės įrangos montavimas.

Be abejo, šis žingsnis reikalauja piniginių investicijų. Tačiau, internete net yra tiksli skaičiuoklė, kuri jums pasakys, per kiek laiko šios investicijos atsipirks. Pavyzdžiui, jeigu nusipirkote pirmos kartos dujų įrangą, kuri kainuoja apie 300 eurų, tai pirkimo kaina jums turėtų atsipirkti po 10 000 pravažiuotų kilometrų. Jeigu pirkote kitos kartos dujų įrangą, tuomet tiksliai galite pasiskaičiuoti skaičiuoklėje.

Taigi, akivaizdu, kad dujinės įrangos montavimas jūsų automobilyje suteiks ilgalaikės naudos. Ypač tai pasijaus, jeigu vertinate mažesnes išlaidas ir norite nekenkti jus supančiai aplinkai. Su specialistais galite pasitarti, kurios kartos įrangą montuoti geriausiai tiks jūsų automobiliui.