Kodėl dujų įrangos montavimas tampa toks populiarus?

Dujų įrangos montavimasKo gero kiekvienas vairuojantysis žino, kad benzinas – tai vienas iš brangiausių kuro rūšių. A98 ir A95 benzino kaina šiuo metu svyruoja nuo €1,19 iki €1,15. Alternatyva šiems degalams dažniausiai tampa dyzelinas, kurio kaina už litrą šiuo metu svyruoja nuo €0,93 iki €0,99. Šių dviejų degalų rūšių kainų skirtumas siekia net €0,26 (jei dar sunku suvokti šią kainą eurais, tuomet paversiu ją litais – beveik 0,90 lt). Būtent dėl tokių kainų vis daugiau vairuotojų nepagaili investuoti į dujų įrangos montavimą ir turėti automobilį, kurio degalų kaina už litrą tesieks €0,45 – €0,47.

Tikriausiai ne vienas iš Jūsų pagalvojote, kad rytoj, tik išaušus, vyksite į automobilių servisą, kuris galės į Jūsų mašiną įmontuoti dujų įrangą. Ji Jums leis pigiau važinėti mašina, tačiau nepamirškite, kad pirmasis indėlis į dujų įrangos montavimą Jums kainuos ne mažiau nei €600. Ši suma atbaido ne vieną vairuotoją.

Dujų įrangos montavimas nėra pigus malonumas, tačiau žvelgiant į degalų kainas matoma, kad tokia investicija – protingas sprendimas. Nesudėtinga paskaičiuoti, kad remiantis dabartinėmis benzino kainomis, dujų įrangos montavimas Jums atsipirks po 1 – 2 metų. Automobilis, kuriam nuvažiuoti 100 km reikia 12 litrų benzino, ši kelionė kainuos apie €11,50. Tokį pat atstumą nuvažiuoti su dujomis varoma mašina kainuotų apie €6,00. Nuvažiavus 10 000 km būtų sutaupoma apie €550. Už šią sumą beveik galima įsimontuoti dujų įrangą į savo automobilį.

Nereiktų pamiršti, kad dujų įrangos montavimas atsipirks tuomet, kai su automobiliu nuvažiuojami ne maži atstumai. Jei mašina važiuojate dažnai ir daug, o transporto priemonės kuro sąnaudos yra didelės, tuomet vienareikšmiškai – dujų įrangos montavimas atsipirks.

Prieš vykdant tokį drastišką pakitimą savo automobilyje vertėtų pasitarti su šios srities specialistais – konsultantais bei atlikti keletą skaičiavimų, kurie padės įvertinti realią situaciją ir priimti galutinį sprendimą.