Kodėl bankus domina kliento pinigų kilmė?

vartojimo paskolosPinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos tikslais bankai ir kredito bendrovės prašo užpildyti specialias anketas apie savo pajamų kilmę. Fizinio asmens anketa su nepatogiais klausimais viskas nesibaigia. Gavę šiuos duomenis bankai atlieka stebėseną, kad pateikti duomenys ir realus pinigų judėjimas sutaptų. Tai kainuoja papildomas administracines išlaidas, todėl galima manyti, kad greitu metu kils bankų paslaugų kainos.

Stebėsena dėl kelių priežasčių

Bankai savus klientus skriaudžia, nes siekia kaupti išsamią informaciją apie kiekvieną iš jų, verslą, šeimos narius, taip galės užtikrinti nurodyto įstatymo laikymąsi, pasiūlyti geriausias vartojimo paskolos sąlygas. Bankų atstovai tikina, kad svarbu ne atlikti stebėsenos veiksmai, o užtikrintas asmens duomenų saugumas. Vis dėlto, klientai galėjo pasijusti nesaugiai, nors seb vartojimo paskola, vartojimo paskola dnb ar vartojimo paskola swedbank yra vis dar tokia pat populiari paslauga kaip ir iki šiol.

Užpildytą anketą galima keisti, jeigu pasikeičia aplinkybės, veiklos pobūdis, mėnesio pajamos.

Bankas gali sustabdyti pinigines operacijas

Prieš kelis metus Šveicarijos bankai pralaimėjo teismuose, nes norėjo išlaikyti klientų privatumą ir nesuteikti teisėsaugos institucijoms duomenų apie juos. Teismo sprendimas prisidėjo prie teisėsaugos ir bankų bendradarbiavimo praktikos visoje Europoje. Tam tikromis aplinkybėmis bankai yra įpareigoti stabdyti pinigines operacijas.

Iš įpareigojančių aplinkybių galima paminėti situacijas kuomet asmuo gaudavo darbo užmokestį ir „kabėjo” kelios vartojimo paskolos, o štai pradeda plaukti kelios dešimtys tūkstančių eurų kiekvieną mėnesį. Arba žmogus, kuris desperatiškai ieškojo kur yra seb paskolos skaičiuoklė arba dnb paskolos skaičiuoklė, kredito bendrovės vartojimo paskolos skaičiuoklė, ir staiga jo sąskaitoje keli šimtai tūkstančių eurų iš nežinomo siuntėjo.

Slopina meilę gryniesiems

Bankas reguliuoja grynųjų pinigų nusiėmimą, limituodamas jį mokesčiais. Net ir vartojimo paskola internetu yra pervedama į asmeninę banko sąskaitą. Europos komisija kovodama prieš grynųjų pinigų operaciją ir bandydama pažaboti šešėlį siekia nustatyti maksimalią grynųjų pinigų operacijos sumą. Tuomet ir vartojimo paskolos būtų suteikiamos tik bankiniais pavedimais, taip pat panaudojamos tik jais.

Norėdami pasiekti šiuos tikslus Europos komisija plečia atsiskaitymų negrynaisiais rinką ir paslaugų spektrą. Į jį įeina vartojimo paskolos akcijos. Informacinių technologijų pagalba paprastinamas vartojimo paskolos gavimas ir lankstumas.