Kėdės: kaip galite atnaujinti jas savo jėgomis?

atnaujintos kedesSutikite, kėdės, esančios jūsų namuose, yra toks pats svarbus jų akcentas, kaip ir daugelis kitų baldų.  Būtent todėl kėdes būtina tinkamai prižiūrėti, tačiau ne visada tai pavyksta padaryti  tinkamai. Tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad turite skubėti pirkti naujas kėdes  – priešingai, galite rinktis ir kitą variantą, kuris gali tapti ne tik naudingu, bet smagiu užsiėmimu. Pavyzdžiui, galite rinktis kėdžių atnaujinimą ir tai padaryti savo jėgomis. Kokie sprendimai jūsų laukia šioje situacijoje? Apie tai pakalbėsime jau netrukus.

Nesudėtingas remontas
Nesudėtingas kėdžių remontas – tai darbas, kurį sugebės atlikti kone kiekvienas savo namuose. Tik pagalvokite, kiek daug yra išmetama kėdžių, kaip  nebetinkamų naudoti, vien tik todėl,  kad jos turi paprastą bei greitai galima pašalinti gedimą. Taigi, išmesti nedilelį gedimą turinčią kėdę ne visada yra pati geriausia išeitis, galima rinktis ir kitą variantą  – pašalinti gedimą ir vėl turėti tarsi naują, savo funkciją tinkamai atliekantį daiktą. Tiesa šiam tikslui gali prireikti ir tam tikrų pagalbinių priemonių. Ypač dažnu atveju gelbsti dujinė viniakalė.

Dekupažo sprendimai
Dekupažo sprendimai – dar vienas pasirinkimas, kaip greitai  ir net neatpažįstamai gali būti atnaujintos namuose esančios kėdės. Dekupažuotos kėdės ypač puikiai atrodys virtuvėje, valgomajame, modernaus stiliaus svetainėje ar terasoje. Taigi, telieka išsirinkti labiausia patikusias servetėles, įsigyti specialius klijus ir imtis darbo. Norite dar geresnio vaizdo? Tokiomis pat servetėlėmis dekupažuokite ir kitas detales- gėlių vazonus, dėžes, kuriose laikote smulkesnius daiktus – sukursite jaukią ir puikiai atrodančią visumą.

Dažymas
Dažymas – bene vienas greičiausių bei nebrangiausių būdų atnaujinti pabodusias kėdes – tereikia išsirinkti patikusius dažus bei teptuką. Beje, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kokia spalva dažysite kėdes: jei seniai norėjote ryškaus akcento savo namuose, atminkite, kad kėdžių dažymas yra puiki proga – papuoškite kėdes oranžine ar šviesiai žalia spalvomis, tuo tarpu, jei pirmenybę esate linkę teikti klasikai, rinkitės, juodą,  baltą ar rudą spalvas.

Provanso stilius
Manote, kad atėjo laikas papuošti namus Provanso stiliaus detalėmis? Tuomet atnaujintos kėdės gali tapti viena iš jų. Pirmasis žingsnis – perdažyti kėdes (idealiai tiks balta ar melsva spalvos). Kad dar labiau sustiprintumėte šios stiliaus nuotaiką, nepamirškite ir Provanso stiliaus pagalvėlių, kaspinėlių ar apklotų. Norite dar originalesnio varianto? Kėdes dekoruokite džiovintų levandų šakelėmis. Nauda dviguba – ir gražu, ir kvapnu. Tokia  puokšte papuoškite ir stalą.

Stilingas apklotas ar  pagalvėlė – taip pat sprendimas
Ypač dažnai yra apsirenkamos odinės kėdės. Pastarosios – puikus ir patogus darbo, jaunuolio kambario ar namų bibliotekos akcentas, tačiau, reikia  pastebėti, kad turi vieną trūkumą – oda nusidėvi itin greitai, tad vėliau lieka nedekoratyvus vaizdas. Vis dėlto, pastarasis tai tikrai nereiškia, kad turite esamą kėdę keisti nauja – jei pridėtumėte šiek tiek vaizduotės,  galėtumėte džiaugtis tarsi nauju, puikiai atrodančiu daiktu. O tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – tereikia kėdę  papuošti stilingu apklotu arba pagalvėle. Pastarųjų pasirinkimas ypač paltus, todėl išsirinkti bei priderinti, tikrai nebus sunku.