Kasdieninės kompiuterio priežiūros taisyklės, apie kurias pamirštame

Šiandien kompiuteris daugeliui žmonių yra neatsiejama kasdienybės dalis, vieniems – tai darbo įrankis, kitiems – galimybė bendrauti su svetur gyvenančiais artimaisiais ar tiesiog panaršyti internete, pažiūrėti filmą, pasiklausyti muzikos. Bet kokių atveju daugelis mūsų neįsivaizduoja savo dienos be kompiuterio, tačiau pamiršta, kad šis reikalauja ir atitinkamos priežiūros. Jei kompiuteriu nesirūpinsite, kompiuterių remontas bus neišvengiamas. Štai keletas elementarių taisyklių, kurias vertėtų prisiminti, jei norite, kad kompiuteris tarnautų ilgai.

kompiuteriai

Negailėkite pinigų antivirusinei programai. Internetas – nuostabus išradimas, jis leidžia mums, sėdintiems namie, nukeliauti į kitą pasaulio galą ar sužinoti naujienas, tačiau internete slypi daug pavojų. Virusai  gali būti mirtinas kompiuterių priešas ir neapgaudinėkite savęs, kad šį „parazitą“ pasigauna tik tiek, kurie klaidžioja po internetines svetaines suaugusiems. Virusų gali būti ir iš pirmo žvilgsnio visai nepavojinguose puslapiuose. Tad, kad kompiuterių remontas nepapurtytų piniginių, pasirūpinkite kokybiška antivirusine programa. Nesižavėkite tomis, kurias galima iš interneto parsisiųsti nemokamai, jos turi tik bazines funkcijas, pirmenybę teikite visam paketui.

Laikykite kompiuterį tinkamoje vietoje. Kiekvienas tikriausiai sutiks, kad visai smagu prieš miegą pažiūrėti filmą, pasidėjus kompiuterį ant lovos. Visgi, kompiuteris turi „kvėpuoti“, vėdintis, todėl minkštas pagrindas išties nėra pats geriausias pasirinkimas, nes kompiuteris gali perkaisti, o tada kompiuterių remontas bus būtinas. Jei negalite ar nenorite keisti savo įpročių, tiesiog įsigykite vadinamąjį pusryčių staliuką, ant kurio jūsų kompiuteris bus saugus.

Rinkitės profesionalias valymo priemones. Kompiuterio ekranas nėra langas, kurį galite nuvalyti tiesiog su drėgnu laikraščiu, jis gerokai jautresnis techniniams pažeidimams, todėl jį valykite tik su tam skirtomis šluostėmis ir valymo priemonėmis, kurių galima įsigyti bet kurioje elektronika ir buitine technika prekiaujančioje parduotuvėje.

Kompiuterio vieta – ne valgomasis stalas. Kartais išties malonu, sėdint prie kompiuterio, mėgautis kava, arbata, sultimis ar vynu, tačiau nepamirškite, kad Merfio dėsnis sako: „Jeigu viskas atrodo gerai, artimiausioje ateityje kažkas gali nutikti“. Ranka nuslys, kava išsipils ir kompiuteris bus aplietas. Štai ir problemos. mėgstamo gėrimo puodeliui ar užkandžiams yra skirta virtuvė, jiems ne vieta prie kompiuterio.