Kas yra kadastriniai matavimai ir kam jie reikalingi?

kadastriniai matavimaiSavo žemės sklypo nepakanka apsitverti tvora ir sakyti, kad jis priklauso tik jums. Savo turtą privalote įrodyti teisiškai, o tvora tikrai nėra teisinis dokumentais. Norint viską sutvarkyti pagal reikalavimus, kad ateityje nekiltų problemų, būtina turėti žemės sklypo planą ir nuosavybės dokumentus. Pastaruosius galite gauti registrų centre. Tuo tarpu, nustatyti tiksliam žemės sklypo plotui yra reikalingi kadastriniai matavimai.

Taigi, kadastriniai matavimai yra itin tikslus žemės klypo duomenų sudarymas, kuris apima ne tik jūsų teritorijos ribų nustatymą, bet ir atstumą tarp jame esančių pastatų ir pilną žemės sklypo parengimo planą. Be kadastrinių matavimų tikrai neišsisuksite, jei norėsite savo žemės sklypą parduodi, padalinti ar prie jo prijungti daugiau žemių. Be to, kadastriniai matavimai yra puikus ir neginčijamas įrodymas piktam kaimynui, kad jūsų tvora stovi vietoj ir jūs „neatsiriekėte“ dalies jo žemių.

Visgi, tinkamai atlikti ir įforminti kadastrinius matavimus, nepakanka tik „gerų ketinimų“, tam reikia profesionalų pagalbos, kurie išmano savo amatą ir turi specialią bei kokybišką įrangą itin tiksliems matavimams atlikti. Be to, svarbu žinoti, kad kadastriniai matavimai gali būti atlikti tik tada, jei žemės sklypo savininkas turi žemės sklypo planą, jame esančių pastatų bei kitų objektų planus ir teisinio įregistravimo dokumentus, kurie įrodo, kad žemė priklauso būtent jam. Tik pateikus šiuos dokumentus bei savo asmens dokumentą įmonei, atliekančiai kadastrinius matavimus, gali sėkmingai prasidėti matavimo darbai.

Labai svarbu nepamiršti, kad kadastriniai matavimai yra populiari paslauga, todėl ją derėtų užsisakyti iš anksto, o ne laukti iki paskutinės minutės. Be to, skubūs darbai visada brangiau kainuoja. Beje, šios paslaugos kainą paprastai lemia matuojamas žemės sklypo plotas, darbų sudėtingumas ir pan. Tad, jei norite sutaupyti, atsiminkite, kad kadastriniai matavimai atlikti žiemą yra šiek tiek pigesni, nes vasarą yra pats darbų įkarštis.

Taigi, kadastriniai matavimai yra reikalinga paslauga kiekvienam, kuris turi savo nuosavą žemės sklypą. Norint, kad viskas būtų atlikta teisingai ir kokybiškai, vertėtų kreiptis tik į patyrusius ir gerą reputaciją turinčius specialistus, kurie visus matavimus atliks preciziškai tiksliai.