Kas slypi už jūsų spintos durų?

spintosSpinta – baldas, be kurio neįsivaizduojami nei vieni namai. Į ją paprastai dedame rūbus. Na, o be šių savo gyvenimo taip pat neįsivaizduojame. Dėl to spintos reikšmė didžiulė. Jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai tiesiog baldas, tai pamąsčius atrandama įdomių dalykų.

Galima užduoti klausimą – kas slypi už spintos durų. Ne, tai ne baubas, kaip kas nors sakė vaikystėje. Spinta talpina rūbus. Ją atidarę galėtume pažvelgti į žmogaus pareigas, skonį, netgi vidinį pasaulį. Pradedam kelionę?

Nesunku atskleisti spintos, kaip statuso rodiklio, vaidmenį. Jei ant pakabos „Pierre Cardin“ švarkas, o dėžėje „Bugatti“ batai, tikriausiai iškart suprasime, kad pakliuvome į asmens, teikiančio didelę reikšmę įvaizdžiui bei rūbų kokybei, namus. Juk nei minėtosios firmos batai, nei toks švarkas už kelis eurus nenuperkami. Vadinasi, arba reikia nemažai uždirbti, arba rūbams kryptingai taupyti dalį pajamų.

Apie spintos savininką išties galima spręsti pagal drabužių kainas. Tiesa, tai galioja tik tuomet, jei spintoje yra naujų rūbų su nenuimta etikete. Pamatę, kad kostiumas kainuoja 300 eurų, suvoksime, jog tai tikrai ne gatvės šlavėjo pasirinkimas. Lygiai tą patį pasakys ir 50 eurų kainuojantis diržas. Didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių žmonių sau to neleistų. Juk net ir skaičiuojant litais 50 už diržą atrodo nemaža suma.

Dar galima paminėti stiliaus akcentus. Pavyzdžiui, jei spintos viduje aptinkame skrybėlę, keletą porų skirtingų pirštinių, įvairiaspalvius šalikus, tai galime manyti, jog turime reikalų su išskirtinumo siekiančiu asmeniu. Apie saviraišką sufleruoja pats rūbų stilius. Sakykime, keletas kostiuminių kelnių, švarkai, marškiniai, paltas rodo, kad spintos savininkė ar savininkas kaip nors susijęs su inteligentišku darbu.

Atradus raudonus vyriškus sportbačius ar tokios pat spalvos moteriškus aukštakulnius, taps aiškus ne tik savitumo demonstravimas, bet ir drąsa. Juk juodų bei rudų batų apsuptyje raudona spalva gerokai išsiskiria.

Atvėrę paslaptingas duris, galime nuspręsti, ar rūbai priklauso vyrui, ar moteriai. Taip pat nesunku įvertinti asmens ūgį bei svorį. O kaip dėl amžiaus? Atrodo, nustatyti būtų paprasta. Visgi dabar stiliaus dominavimo laikai, ir visai nenuostabu gatvėje išvysti senolį su rožinėmis kelnėmis bei jaunatviškais marškiniais.

Svarbus punktas yra tvarka. Apie savininko požiūrį suponuoja (ne)pedantiškumas. Nesunku atskleisti, kas tai per asmenybė. Rūbų kiekis taip pat įdomi tema. Juk vienam žmogui penkiolikos batų porų negana, o kitam pakanka ir dviejų. Jei vienoje spintoje bus šeši megztiniai, tai kitoje galbūt tik du. Žodžiu, visi esame išskirtiniai, o spintos turinys tai puikiai išduoda.