Kapavietė – kaip ja teisingai pasirūpinti

Granito skalda

Kiekvienoje kapavietėje turėtų būti paminklas. Ant jų galima išgraviruoti vardą, gimimo ir mirties metus ar kokį nors vaizdą, pavyzdžiui, mirusiojo veidą. Paminklų būna įvairių. Vienos dalies paminklai yra pagaminti iš vieno vientiso akmens. Dviejų dalių paminklai yra gaminami iš dviejų derančių akmenų. Paprastai tai – vienas akmuo, kuris yra gražiai perskeltas į dvi dalis ir iš tų dalių yra padaroma įdomi kompozicija. Toks pasirinkimas yra originalus, o kapavietė atrodys nuostabiai. Galite rinktis ir trijų dalių paminklus. Tai ne toks dažnas, tačiau įspūdingai atrodantis akmenų derinys. Galima rinktis arba to paties akmens dalių kompoziciją arba visiškai skirtingus akmenis. Jie bus apdirbti taip, kad derėtų vienas su kitu ir sukurtų išskirtinį paminklo vaizdą.

Vis dėlto, paminklo neužteks, jei norite įrengti gražią ir tvarkingą kapavietę. Žolės ir kita augmenija, kuri neturėtų būti kapavietės vietoje, gadina jos vaizdą. Ne visi turi pakankamai laiko dažnai ravėti žolę ir nuolatos prižiūrėti kapavietę. Kartais artimųjų kapai yra tiesiog per toli, kad būtų įmanoma juos dažnai aplankyti ir sutvarkyti. Gali būti pasirinkta granito skalda, jei norite, kad kapavietė visuomet atrodytų tvarkinga ir nereikalautų ypatingos priežiūros. Taip pat patartina kraštus aptverti paprasta arba granitine tvorele. Paprastai žmonės renkasi granitinę tvorelę dėl jos savybių. Ji yra ilgaamžė ir puikiai dera prie granitinio arba marmurinio paminklo.

Taip pat reikėtų pagalvoti apie dekoracijas. Jų neturėtų būti daug, tačiau jos suteikia išskirtinumo, o kapavietė iškart atrodys tvarkingesnė. Paprastai tai gali būti dekoratyviniai augalai arba iš akmens pagamintos vazos, į kurias jūs ir jūsų artimieji galės pamerkti gėles. Tai bus patogu, nes nereikės nuolatos mąstyti, kur būtų galima pamerkti atneštas gėles ar jų puokštes. Žinoma, visada galite rinktis dirbtinius augalus. Jų nereikės prižiūrėti ir laistyti. Galite kapo viduryje įrengti mažą salelę skirtą žvakėms. Tai apsaugos tikrus ir dirbtinius augalus nuo galimo gaisro pavojaus. Ši salelė yra padaroma iš akmens. Paprastai yra pasirenkamas toks pat akmuo iš kurio buvo pagamintas paminklas.

Visas šias paslaugas teikia kapaviečių tvarkymo įmonės. Galite iškarto užsisakyti visą paslaugų komplektą. Šis pasirinkimas sutaupys laiko ir dažnai – pinigų, nes dauguma įmonių taiko nuolaidas tiems žmonėms, kurie nori pasinaudoti ne viena jų teikiama paslauga.