Kaip žinoti, kurie kontaktiniai lęšiai labiausiai tiks jums?

Jeigu skaitote šį straipsnį, tai jums tikriausiai įgriso apribojimai, kuriuos sukuria akinių nešiojimas. Dėl jų negalime aktyviai gyventi, intensyviai sportuoti, mėgautis bet kokia judresne veikla. Geriausia ir moderniausia alternatyva akiniams – kontaktiniai lęšiai. Jie drastiškai pakeičia mūsų gyvenimus. Tačiau kai linzių pasirinkimas toks platus, kaip žinoti kokias išsirinkti ir kurios labiausiai tiks jums?

Kontaktiniai lęšiai internetu

Kontaktinių lęšių pasirinkimas nemažas. Jie skiriasi ne tik rūšimi, bet ir nešiojimo trukme, todėl gaminami iš skirtingų medžiagų. Pagal nešiojimo terminą, egzistuoja vienadieniai, prailginto nešiojimo, mėnesio, 3 bei šešių mėnesių, astigmatiniai ir net spalvoti lęšiai, galintys pakeisti jūsų akių spalvą.

Patys populiariausi ir dažniausiai gydytojų rekomenduojami yra vienadieniai lęšiai. Juos galėsite nešioti tik vieną dieną ir turėsite išmesti, bet jų deguonies pralaidumas yra itin aukštas, kas labai svarbu akies sveikatai. Jei nuspręsite juos nešioti ilgiau, galite užkrėsti akį infekcija. Jų patogiausia savybė yra ta, kad visiškai nereikia skirti laiko priežiūrai. Vakare tiesiog išmesite linzes ir ryte įsidėsite naujas. Patys perkamiausi kokybiškiausi yra mėnesiniai kontaktiniai lęšiai. Jeigu juos gerai prižiūrėsite, jie jums ištarnaus net visą mėnesį, tačiau vakare reikia juos išsiimti ir bent kelias valandas pamirkyti dezinfekuojančiame tirpale. Nepamirškite prieš valant keisti tirpalą, nes ilgai užsistovėjusiame skystyje gali atsirasti mikrobų, galinčių sukelti infekciją. 3 ir 6 mėnesiu lęšiai yra storesni ir juos išsiimti ir įsidėti lengviau, bet valymas yra maždaug toks pats.

Prailginto nešiojimo lęšiai yra pagaminti iš specialių biosuderinamų medžiagų, kurios užtikrina labai didelį deguonies pralaidumą, nepaprastai svarbų akiai jeigu neišsiimdami lęšius nešiosite net visą mėnesį. Kai jų galiojimo terminas pasibaigs išmeskite juos, nes kitaip gali sutrikti rega, pradėti skaudėti, perštėti akys. Jeigu norite apsaugoti savo akis, nešiokite juos tik tiek, kiek leidžiama.

Senjorams dažniausiai skiriami progresiniai lęšiai, kurie tuo pačiu metu gydo ir trumparegystę, ir trumparegystę. Šie lęšiai taip pat turi įvairias nešiojimu trukmes, bet juos galėsite įsigyti tik tada, jeigu daktaras nustatę jums tam tikrus sutrikimus.

Lietuvoje lęšiai dažniausiai parduodami pagaminti iš silikono, hidrogelio, arba naujausi lęšiai, pagaminti iš šių abiejų medžiagų mišinio. Jų paklausa yra labai aukšta, nes dėl aukštesnio laidumo ir pagaminimo kokybės jie yra kur kas sveikesni ir minkštesni nei tiesiog hidrogelinės linzės.

Spalvoti lęšiai pakeičia akies spalvą. Jie taip pat turi skirtingus nešiojimo terminus. Kadangi visų žmonių akys yra skirtingos, kai norėsite spalvą pakeisti nepamirškite, kad nauja spalva bus ne tokia, kokia turi lęšiai, o jūsų akių ir linzių spalvų junginys. Patamsinti šviesias akis yra lengviau ir paprasčiau negu bandyti tamsias akis padaryti šviesias.

Daugiau naudingos informacijos apie kontaktinius lęšius rasite Lensor.lt.