Kaip surengti vakarėlį per daug neišlaidaujant?

akcija gėrimamsLinksmas vakaras draugų ir artimųjų apsuptyje visada maloniai nuteikia ir padovanoja „puokštę“ gražių prisiminimų. Tačiau, jei esate vakarėlio šeimininkas, teks pasirūpinti smulkmenomis, kurios gali kaip reikiant papurtyti pinginę. Taigi, kaip surengti gerą vakarėlį ir iki kito atlyginimo „nesėdėti“ tik ant kruopų?

Patys gaminkite maistą

Maisto gaminimas užtrunka nemažai laiko, pareikalauja kūrybiškumo ir organizuotumo, todėl labai dažnai atrodo, kad nupirkti jau paruoštus patiekalus yra gerokai paprasčiau. Ir tai tiesa, tačiau reiktų atminti, kad tokie užkandžiai kainuoja nepigiai, o jei maisto reikės daug, tai išlaidos išaugs vos ne du kartus. Taigi, geriau iš anksto apgalvoti meniu, nusipirkti maisto produktus ir viską paruošti pačiam, o jei baiminatės, kad nespėsite ar nesugebėsite, visada į pagalbą galite pasikviesti kelis artimiausius draugus. Tiesa, atminkite, kad vakarėliai, kurių tikslas persivalgyti, jau seniai išėjo iš mados, todėl karštųjų patiekalų tikrai galite atsisakyti.

Sekite akcijas

Jei vakarėlį planuojate iš anksto, iš anksto pradėkite rūpintis ir gėrimais. Akcija gėrimams gali padėti sutaupyti, todėl bent savaitę prieš vakarėlį pasižvalgykite po parduotuves ir apsipirkimo nepalikite paskutinei minutei. Tiesa, artimiausiu metu parduotuvėse nebeišvysime užrašo „akcija gėrimams“, nes valdžia uždraudė bet kokią gėrimų ir jų akcijų reklamą parduotuvėse, todėl teks kainas lyginti ir ieškoti optimaliausio varianto. Dar pigesnis pasirinkimas – punšo dubuo. Tai nestiprus alkoholinis gėrimas, kurio pasigaminti galite patys, tiesiog vyną sumaišykite su mėgstamu gaiviuoju gėrimu, įmeskite vaisių skiltelių  ir ledukų.

Pinigus leiskite tikslingai

Kiekvienas vakarėlis turi begalę smulkmenų, kurių galima atsisakyti ir sutaupyti. Suaugusiųjų vakarėlis tikrai gali apsieiti be dekoracijų, pakaks ant stalo pastatyti vazą su gėlėmis, jam nereikia plastikinių indų, geriau jau panaudoti indaujoje dulkes kaupiantį servizą ir pan. Iš pirmo žvilgsnio tai tik smulkmenos, tačiau viską sudėjus ir gerai paskaičiavus jos kainuoja pakankamai brangiai.

„Sumestinis“ vakarėlis

Svečiai, ateidami į vakarėlį, dažniausiai atsineša lauktuvių. Jei norite, kad po vakarėlio neliktų kelių tortų, pyragų ir kitokių skanumynų, tiesiog svečius iš anksto perspėkite, ką jie galėtų atnešti. Taip ir sutaupysite, ir užkandžių nepritruks.