Kaip pasirinkti stogo dangą?

stogo dangaNėra namo be stogo. Kitu atveju gyvenamasis plotas visiškai prarastų savo pagrindinę funkciją – saugoti mus nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Platus stogo dangos pasirinkimas kartais gali kelti klausimą – kokia yra geriausia ir ar verta pasisamdyti profesionalus, kurie jie viską sumontuotų? Skirtinga stogo danga gali būti pasirenkama pagal skirtingus kriterijus, kadangi net jūsų gyvenamoji vieta gali nulemti, kuria variantas yra tinkamiausias.

Plieninė stogo danga

Vienas iš variantų, kuris pasirenkamas ne taip ir retai – plieninė stogo danga. Skydiniai namai labai puikiai gali būti puošiami būtent ja, kadangi pastaroji tvirta ir „atlaikys“ net labai didelį vėją. Išskirtume šiuos privalumus:

 1. Plieninė stogo danga yra ypač estetiškas pasirinkimas.
 2. Ji yra gana nebrangus pasirinkimas, tad jeigu taupote – išbandykite galimybę.
 3. Ji sumontuojama nebrangiai ir greitai. Verta pasisamdyti profesionalus.
 4. Ji yra gana lengva. Nerekomenduojama rąstiniams namams.
 5. Svarbiausia – ji nebrangiai kainuoja. Jeigu palauksite akcijos – galėsite įsigyti dar pigiau.

Didžiausias minusas yra tas, kad plieninė stogo danga barška, jeigu lauke yra didelis vėjas. Žinoma, tai nėra dažna problema, tačiau jeigu jūsų miegamasis viršutiniame aukšte ir gyvenate pajūryje – verta atsižvelgti į šį faktorių.

Čerpės

Čerpinė stogo danga dažnai siejama su prabanga ir estetika. Anksčiau tai buvo vienas iš populiariausių pasirinkimų. Mėgstamos jos ir dabar, tačiau kadangi gana brangios, kai kurie žmonės nusprendžia pasirinkti pigesnį variantą.

 1. Čerpės pasižymi ilgu tarnavimo laiko tarpu.
 2. Jos atrodo estetiškai ir prabangiai. Tinka beveik iš bet kokios medžiagos pagamintam namui. Skydiniai namai taip pat gali būti puošiami čerpėmis.
 3. Ši danga idealiai tinka rąstiniams namams.
 4. Platus spalvų bei formų pasirinkimas suteikia galimybę kiekvienam atrasti labiausiai tinkamą variantą.

Jeigu jūsų piniginėje nešvilpauja vėjai – tokiu atveju rekomenduojame šį variantą. Jis labai mėgiamas tiek dėl estetikos, tiek dėl funkcionalumo.

Bituminės čerpės

Šio tipo danga yra labai populiari Vakarų bei Šiaurės Europoje. Visgi, po truputį plinta ir Lietuvoje. Tai nulemia šie pliusai.

 1. Labai platus raštų bei spalvų pasirinkimas suteikia galimybę atrasti kiekvienam tai, ko jam labiausiai reikia.
 2. Bituminės čerpės pasižymi gražiu estetiniu vaizdu. Tinka bet kokio tipo namams.
 3. Svarbu ir tai, kad net ir dengiant netradicinių formų stogus – sunaudojamos medžiagos sąnaudos tikrai yra nedidelės.

Šiferis

Lietuvoje taip turbūt pats populiariausias ir dažniausiai pasirenkamas variantas. Būtent kaina lemia, kad didžioji dalis namų stogų yra padengti šia medžiaga. Svarbu ir tai, kad šiferis puikiai tinka plytiniam namui, o būtent tokių Lietuvoje ir yra daugiausia.

Išskiriame šiuos šiferio pliusus:

 1. Jis nėra brangus, tačiau yra ilgaamžis.
 2. Jis nerūdija, taigi nebijokite drėgno klimato.
 3. Lakštus labai lengva montuoti. Tuo pačiu procesas gana greitas.
 4. Svarbu ir tai, kad pasižymi labai gera garso izoliacija.

Akivaizdu, kad platus pasirinkimas suteikia galimybę įvertinti pliusus ir pasirinkti labiausiai Jums tinkamą variantą. Susidėliokite kriterijus ir pasirinkite tą stogo dangą, kuri labiausiai Jums tinka.